Prekybos botais Prekybos patarimai

Kas yra populiari apie Web3 domenus?

Web3 (arba skaitymo ir rašymo patikimumo žiniatinklis) yra trečioji interneto versija, kurią palaiko išmaniųjų sutarčių technologija, kriptovaliuta, NFT ir „blockchain“, skirta sukurti decentralizuotą svetainę. Jis nevaldomas centralizuotai, o paskirstytas kompiuterių tinkle, todėl jis yra atsparesnis ir saugesnis. Decentralizuotame žiniatinklyje taip pat pristatomi domenų vardai, kurie skiriasi nuo tradicinės domenų vardų sistemos.

Tai yra „blockchain“ pagrįsti DNS adresai, leidžiantys vartotojams kurti ir valdyti suasmenintus domenus. Tai yra vartotojų kriptovaliutų piniginių adresai.

Decentralizuoti kriptovaliutų domenų vardai yra necentralizuoti prekybos žetonai, kuriais vartotojai gali prekiauti necentralizuotose prekyvietėse.

Kaip užregistruoti savo Web3 domeną?

Registruodami web3 domeno vardą, vartotojai turi naudoti Ethereum piniginę, kuri palaiko ENS. Užregistravę domeną, vartotojai galės nustatyti domeno DNS įrašus, kad žmonės galėtų ieškoti svetainėje naudodami domeno vardo paiešką.

Vartotojai turėtų pasirinkti pinigines, kurios palaiko ENS ir atitinka konkrečius jų poreikius, pvz., MetaMask. „MetaMask“ leidžia vartotojams valdyti ir saugoti savo ERC20 ir ETH žetonus.

Pasirinkę Ethereum piniginę, vartotojai turi užregistruoti savo web3 vardą naudodami išmaniąją sutartį. Užregistravę domeną, vartotojai gali sukurti DNS įrašą.

Domeno paieškos įrankis gali būti naudojamas svetainėms ir programoms rasti.

Kaip veikia ENS

ENS domenas yra panašus į tradicinį domeno pavadinimą, tačiau jis gali būti naudojamas decentralizuotoms programoms, svetainėms ir failams, saugomiems blokų grandinėje.

 

Svetainė Ens domeno registracija

ENS, nauja domenų vardų suteikimo schema, sukurta Ethereum tinkle, leidžia vartotojams sukurti unikalius ir įsimenamus adresus arba vartotojo vardus. Išmaniosios „Ethereum“ sutartys naudojamos domeno vardo skyrimui valdyti ir papildomoms DNS paslaugoms teikti.

ENS leidžia vartotojui sukurti vartotojo vardą, kuris gali būti naudojamas decentralizuotoms programoms ir svetainėms, taip pat visiems piniginės adresams.

ENS naudoja trijų tipų išmaniąsias sutartis: registrą (registratorių), registratorius (registratorius) ir sprendimus.

Registras – Registras yra aukščiausio lygio ENS sutartis, kurioje saugomi visi domenų vardai ir atitinkamos išmaniosios sutartys. Registras taip pat apibrėžia .eth vardo registravimo ir priežiūros taisykles, įskaitant tai, kas gali tai daryti, jo trukmę, kaip atnaujinti ir kt.

registratorius – Registratoriai yra sutartys, leidžiančios naudotojams valdyti „.eth“ domenus ir jiems pareikšti teises. Tai leidžia vartotojams kurti subdomenus pagal tam tikrus kriterijus. Vardų turėtojai gali perduoti vardus, naudodami nuolatinio registratoriaus koncepciją. Šiuo metu yra dviejų tipų registratoriai: aukcionas ir atviras.

Sprendimas – Tai sutartis, pagal kurią Ethereum adresas susiejamas su domeno vardu, kuris baigiasi „in.eth“. Rašiklis grąžina Ethereum adresą, kai vartotojai įveda adresą arba vartotojo vardą į savo naršyklę ar piniginę.

Domeno savininkas diegia sprendiklio sutartį, kurią galima modifikuoti, kad būtų pakeistas susiejimas. Rašiklis yra duomenų bazė, kurioje saugomas įrašyto vardo susiejimas.

Kokie yra Web3 domenų privalumai?

 • Suteikia vartotojui visišką savo internetinės tapatybės kontrolę: Web3 domenai nepriklauso didelėms organizacijoms ar įmonėms, tačiau juos gali įsigyti asmenys. Naudotojai gali naudoti savo domenus, kad reprezentuotų savo prekės ženklą arba save labiau suasmenintu būdu, naudodami unikalius identifikatorius.
 • Web3 domenai yra pigesni nei tradiciniai domenai. Įprasti domenų vardai prasideda nuo 6.98 USD.
 • Saugesnis: Atsižvelgiant į tai, kad jie saugomi blokų grandinėje, web3 pavadinimų niekas negali pakeisti ar pašalinti. Dėl to jie puikiai tinka slaptos informacijos talpinimui arba cenzūrai atsparių programų kūrimui. Kadangi jie neturi nei vieno gedimo taško, web3 domenų vardai yra atsparesni įsilaužimo atakoms ir kitokio tipo atakoms.
 • Daugiau privačių: Web3 domenų vardus galima registruoti anonimiškai, skirtingai nuo tradicinių domenų, kurie registruojami su asmenine informacija. Vartotojo tapatybė nesusieta su domeno pavadinimu, todėl jiems suteikiamas didesnis privatumas internete.
 • Ateities įrodymas: Internetui pereinant prie decentralizuoto modelio, Web3 domenų vardai populiarės.

ENS naudojimo dėklai

 • Kripto piniginės: ENS palaiko viską kriptokursai.
 • Decentralizuotos programos ir žiniatinklio tinklai: ENS domenas gali būti naudojamas kaip dApp URL, panašus į įprastą URL, bet be DNS serverių.
 • Cenzūrai atsparūs pranešimai: ENS registruotas el. pašto adresas gali būti naudojamas šifruotam pranešimui siųsti. Pranešimas saugomas blokų grandinėje ir tik gavėjas gali jį iššifruoti.
 • Žetonų apsikeitimas: Galite sukeisti du skirtingus žetonus tarp vartotojų be a centralizuota kriptovaliutų keitykla, nes abu žetonai žymimi atitinkamais ENS pavadinimais.
 • Vardo registracija: Bet kokie pavadinimai (įmonės pavadinimas arba prekės pavadinimas). ENS yra panašus į svetainės domeno registravimą, tačiau jis yra blokų grandinėje.
 • Tvarkyti skaitmeninę tapatybę: ENS leidžia vartotojams tvarkyti savo skaitmeninę tapatybę, avatarus ir duomenis decentralizuotai.
 • Reputacijos sistemos: ENS galima sukurti decentralizuotą reputacijos sistemą, kad vartotojai galėtų įvertinti vieni kitus pagal jų sąveiką.
 • Sertifikatai: Decentralizuota sistema gali būti naudojama kredencialams patikrinti ir išduoti, todėl vartotojai gali garantuoti sertifikavimo autentiškumą nereikalaujant centralizuotos institucijos.

Išvada

ENS yra pagrindinis žaidėjas mažinant techninį blokų grandinės technologijos sudėtingumą. Tai daroma pakeičiant sudėtingą raidinį ir skaitmeninį kodą vartotojo vardais, kuriuos gali įskaityti žmogus. Be to, supaprastinus vartotojo patirtį, tai paskatins plačiau taikyti technologijas ir web3.0