Kas yra metaversa?
Komanda

Kas yra Metaversa?

Juodas veidrodis, Britų filmų serija, kurios premjera įvyko 2011 m., demonstravo išgalvotą pasaulį, kuriame žmonės glaudžiai sąveikauja su technologijomis per virtualią ir papildytą realybę. Filme žmonės pabėgo nuo mums pažįstamo gyvenimo rūpesčių, bet vis tiek patyrė reikšmingos patirties. Tiesą sakant, „tikras gyvenimas“ buvo virtualus, ir visi dirbo su taškų sistema. Greitai pasukame į šiandieną ir tai, kas buvo fantastika 2011 m., pamažu tampa realybe, turinti šios metavisumos potencialą.

Kas yra Metaversa?

28 m. spalio 2021 d. „Facebook“ generalinis direktorius Markas Zuckerbergas paskelbė, kad įmonė keičia prekės ženklą ir keičia pavadinimą į „Meta“. 

Nuo tada, kai pasirodė ši žinia, kilo keletas klausimų. Ką „Facebook“ bando padaryti? Kas yra metaversa? Kokios yra trumpalaikės ir ilgalaikės pasekmės? Kaip tai pakeistų mūsų gyvenimo ir veiklos būdą? Kaip tai paveiktų pinigų sampratą? Kaip greitai visa tai įvyks? 

At Coinrule, nepaliekame neatsakytų klausimų. Taigi pasinerkime į šią temą giliau.

Skaitmeninė lygiagreti visata  

Nors taip atrodo, „metaverse“ iš tikrųjų nėra naujas žodis. Tai buvo populiarus žodis nuo 90-ųjų, kai jį išpopuliarino Nealas Stephensonas savo 1992 m. išgalvotoje romane „Sniego avarija“. 

Knygoje Stephensonas metaversą apibūdino kaip „bendrą įsivaizduojamą vietą visuomenei, prieinamą internete ir projektuojamą ant virtualios realybės akinių“.

Šiandien ekspertai metavisumą apibūdino kaip skaitmeninę paralelinę visatą. Kai kurie taip pat mano, kad tai yra interneto ateitis. 

Metaverse yra internetas, pilnas virtualios ir papildytos realybės patirties. Pagalvokite apie tai kaip apie pasaulį, kuriame galite praktiškai patirti realaus pasaulio patirtį.

Nors kai kurios visatai reikalingos technologijos šiuo metu yra prieinamos, dar reikia nueiti ilgą kelią, kol metavisa taps plačiai prieinama. 

NFT ir Blockchain metaverse

Vienas iš labiausiai paplitusių naujų akronimų pastaruoju metu yra „NFT“ (nepakeičiami žetonai). 

Ekspertai teigė, kad NFT ir kitos panašios technologijos yra esminė metavisumos dalis, nes kartu su jais metavisa turi nuoseklią universalią valiutų sistemą.

Tiems, kurie nustato savo pozicijas ir naudojasi naujomis technologijomis, pvz., užsidirbti pinigų žaidimu ir NFT, gali pasisekti.  

Finansų srityje turtas, kurio negalima atskirti nuo kitų to paties turto atvejų ir su jais pakeisti, laikomas pakeičiamu turtu. Pavyzdžiui, valiutos ir kriptovaliutos yra pakeičiamas turtas – nėra skirtumo tarp 2 atskirų dolerių kupiūrų ar 2 atskirų bitkoinų.

Bet kurį dolerį galima iškeisti į bet kurį kitą dolerį; panašiai, bet kurį bitkoiną galima iškeisti į bet kurį kitą bitkoiną. 

Ir atvirkščiai, nepakeičiamas prieigos raktas yra unikalus turtas, kurį galima pakeisti. Jis unikalus, nes NFT vertė yra unikali savininkui. Pavyzdžiui, skaitmeninis menas, primenantis jūsų močiutę, jums gali būti vertas 1000 USD. Taigi atspėk ką? Štai ką galite nustatyti jo kainą.  

NFT yra saugus, decentralizuotas būdas nustatyti ir įrodyti virtualaus turto nuosavybės teisę. NFT yra saugomi blokų grandinėje. Tokiu būdu kiekvienas gali turėti šiuos žetonus ir skaitmeninį turtą. Kiekvienas, kuris „parduoda“ skaitmeninį produktą (nesvarbu, ar tai menas, muzika ar bet kas kita), tiesiog parduoda nuosavybės teisės į turtą įrodymą.  

NFT yra generuojami ir apsaugomi naudojant „blockchain“ technologiją. Tačiau skirtumas tarp NFT ir, tarkime, bitkoino ar ethereum, yra tas, kad pačiam NFT nėra bendros prekybos vertės.  

„Facebook“ prekės ženklo pakeitimas į „Meta“ 

Bėgant metams „Facebook“ tapo tik socialinės žiniasklaidos platforma. Pirkdama tokius kaip „Instagram“ ir „Whatsapp“, bendrovė visada rodė savo ambicijas. Atsižvelgiant į tai, jo pavadinimo pakeitimas pernelyg nestebina. 

Šiuo metu įmonė turi daug dukterinių įmonių ir verslo linijų, todėl tikslinga pakeisti pavadinimą iš pagrindinės programos, kad ji atitiktų platesnę viziją. 

Savo pareiškime Zuckerbergas sakė: 

„Manau, kad buvo daug painiavos ir nepatogumų, kai įmonės prekės ženklas taip pat yra vienos iš socialinės žiniasklaidos programų prekės ženklas... Manau, kad žmonėms naudinga užmegzti santykius su įmone, kurie skiriasi nuo santykių su bet kuris konkretus produktas, kuris gali pakeisti visa tai.       

2014 m. kovą Markas Zuckerbergas už 2.3 mlrd. USD įsigijo VR ausines gaminančią įmonę „Oculus“. Šis žingsnis gali būti laikomas šio prekės ženklo pertvarkymo ir interneto ateities pirmtaku.  

Metaverse yra daug ko laukti, nesvarbu, ar norite į ją investuoti, ar būti aktyviu patirties dalimi. 

Realios galimybės metaverse    

Nors laukia ilgas kelias, yra ankstyvų ženklų, rodančių, kad metaversa auga, kaip ir kriptovaliutų valdomi skaitmeniniai pasauliai, pvz., Decentraland. Tai pirmas žingsnis tarp daugelio. 

Metaverse žmonės gali siekti visų gyvenimo aspektų. Tai reiškia, kad beveik kiekviena šiandien egzistuojanti pramonė gali egzistuoti metaversumoje. Metaversa taip pat atvers naują tikrovę ir palaipsniui suteiks plačias skaitmeninės nuosavybės galimybes. 

Kaip ir tada, kai įvyko interneto bumas, multivisata turės keletą galimybių. Nenuostabu, kad Markas Zuckerbergas padarė tokį didelį statymą.

Virtualūs produktai 

Naudodamos virtualius produktus, įmonės gali patekti į naujas rinkas ir išplėsti savo prekių ženklų pasiūlą. Pavyzdžiui, riboto leidimo Gucci galvos apdangalo įsigijimas metaversoje netrukus gali tapti nauja „aukšta mada“, kurią galima dėvėti virtualiuose renginiuose. 

Panašiai metaversa suteiks įvairių galimybių visų rūšių prekių ženklams parduoti virtualius produktus.     

Platesnis pasiekiamumas

Ar kada susimąstėte, kodėl vaizdo žaidimų pramonė yra vertingesnė už sporto ir kino industriją kartu? Numatoma, kad metaverse bus kaip tikroviška ir labiau įtraukianti vaizdo žaidimų patirtis

Tai atvers duris įmonėms reklamuotis ir pasiekti didesnę auditoriją. Kai tai galiausiai įvyks, metaversa pakeis reklamos kūrimo būdą.

Įgūdžių paklausa

Kad metaversa įvyktų, įvyks didžiulis kūrėjų sprogimas ir bendradarbiavimas visame pasaulyje. Tai reikš, kad padidės pagrindiniai įgūdžiai, tokie kaip skaitmeninė animacija, UI/UX dizainas, vizualinis dizainas, architektūra, skaitmeninis menas, teisė (IP apsauga) ir kt. 

Apvalinimas aukštyn

Kol metavisa nėra visiškai susiformavusi, niekas negali aiškiai atsakyti į klausimą „Kas yra metavisata? Tačiau galime įsivaizduoti, kaip būtų sukurti labiau įtraukiantį virtualų pasaulį, kuriame žmonės galėtų dirbti, žaisti, apsipirkti ir turėti daug daugiau patirties su žmonėmis iš viso pasaulio. 

Pasak „Meta“ generalinio direktoriaus Zuckerbergo, „Metaverse yra virtuali aplinka, kurioje galite būti su žmonėmis skaitmeninėse erdvėse. Galite galvoti apie tai kaip į įkūnytą internetą, kuriame esate, o ne tik į jį žiūrite. Manome, kad tai bus mobiliojo interneto įpėdinis.

Žengiami pamatiniai žingsniai, įrodantys, kad svajonė apie metaversą pamažu pasireiškia. Bus įdomu stebėti ateinančių dešimtmečių įvykius.