Komanda

Trilijonų dolerių klausimai

Kai pasaulis liepsnoja, tai netinkamas laikas kalbėti apie kainas. Pasaulyje yra svarbesnių dalykų.

Tačiau šie dalykai nepatenka į šio informacinio biuletenio taikymo sritį ir rinkos nemiega.

Prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą, pasaulinės rinkos, nesvarbu, ar tai būtų kriptovaliutų, ar akcijų, per pastarąsias 24 valandas smarkiai krito. „Crypto's Market Cap“ per kelias minutes sumažėjo daugiau nei 10%, kai įvykiai pradėjo vystytis.

BTC čia nebuvo išimtis. Tuo tarpu „Gold“, sena, išbandyta apsidraudimo priemonė nuo makro rizikos, pagaliau patyrė didelį proveržį. BTC yra kriptovaliutų karalius, tačiau tai dar nėra saugus prieglobstis, kurį daugelis įsivaizduoja, kad vieną dieną gali tapti. Tikėtis, kad artimiausiomis dienomis, galbūt savaitėmis ar net mėnesiais ims viršų didelis nepastovumas.

Ar karas bus trumpas ir lemiamas? Arba vilkti mėnesius? Ar Rusija bus pašalinta iš pasaulinės finansinio tarpininkavimo sistemos SWIFT, gal net pradės naudoti Bitcoin, kad apeitų tarptautinę finansų sistemą? Ar FED atidės palūkanų mažinimą? Daug klausimų, labai mažai atsakymų.

Yra niūri turgaus išmintis pirkti, kai gatvėse teka kraujas. Žvelgiant atgal, 2020 m. kovo mėn. COVID rinkos žlugimas buvo pagrindinis dugnas.

Šiandien godumo ir baimės indeksas vėl rodo didžiulę baimę. Ar šis kartas kitoks? Jei baigiančią itin pigių Centrinio banko pinigų paradigmą, paskatinusią kartų rinkų bumą, sujungsime su prastėjančia pasauline politine situacija, yra daug priežasčių būti pesimistams.

Tačiau 2020 m. kovo mėn. vėl buvo daug priežasčių pesimizmui.

Taigi ar dabar tinkamas metas prieštarauti ir pirkti?

Tai iš tikrųjų yra trilijono dolerių klausimas.