Komanda

Swinging Twenties

Paskutines dvi savaites kriptovaliutų rinkose atsigavo labai palankiai. Kaip tik tada, kai grėsė visiška pražūtis ir niūrumas, jokios papildomos naujienos apie palūkanų normų griežtinimą iš Federalinio rezervo banko ir artėjantis Rusijos ir Ukrainos karo sprendimas nepakėlė rinkos nuotaikos. Neseniai skelbimas Luna fondas, kad jis nuo sausio įsigijo daugiau nei 1 mlrd. USD Bitcoin, kad sustiprintų savo atsargas, taip pat padėjo.

Deja, grynieji pagrindai ir makro rizika nepasikeitė. Infliacija išlieka tokio lygio, koks paskutinį kartą buvo matytas aštuntajame dešimtmetyje, o tai padidina galimybę toliau didinti Centrinio banko palūkanų normas. Tuo tarpu karas ir sankcijos didina žaliavų, ypač energijos ir kviečių, kainas, o tai kelia grėsmę pirmajam pasauliniam nuosmukiui nuo 1970 m.

2022 m. tema išlieka „svyruojantys dvidešimtieji“: kylame aukštyn, tada žemyn, tada vėl aukštyn, bet niekada nematome tikro prasiveržimo. Tai puiki aplinka sūpynės prekiautojams, bet baisi nekantriems prekiautojams, kurie rizikuoja būti susmulkinti per pakilimus ir nuosmukius. Niekas neturi krištolinio rutulio, bet tikėtis naujų visų laikų rekordų greitai atrodytų toli, atsižvelgiant į esamą ekonominę riziką. Vėlgi, kriptovaliutos visada randa būdų mus nustebinti. Tikimės, ir toliau stumti aukštyn.