Komanda

Stabili mirtis

Garsus akcijų investuotojas Warrenas Buffetas kartą pasakė: „Kai potvynis užges, sužinosi, kas plaukė nuogas“. Tik kelios savaitės atgal po pavadinimu „Ponzi arba DeFi“ kalbėjome apie populiarią stabilią monetą UST, LUNA ekosistemos dalį, kuri sulaukė didelio dėmesio dėl savo 20% APY stabilioje monetoje.

Šią savaitę UST susiejimas su doleriu buvo užpultas ir žlugo. LUNA žetonas, išperkamas 1:1 prieš UST, per kelias dienas sumažėjo nuo daugiau nei 100 USD ir daugiau nei 50 mlrd. USD iki 0, nes beviltiški UST turėtojai degino savo UST ir parduodavo gautą LUNA. Sklando gandai kad kai kurie didesni rinkos formuotojai paskatino šį bėgimą. LUNA/UST sistema neatlaikė.

Apskritai rinkos nukentėjo smarkiai. Vieną iš tamsesnių dienų pastarojoje kriptovaliutų istorijoje bendra kriptovaliutų rinkos riba sumažėjo daugiau nei 25%. Bitcoin nukrito iki žemiausio taško nuo 2020 m. gruodžio mėn., prieš atšokdamas, nukrito žemiau 28 tūkst. Trumpai tariant, net populiariausias „Crypto“ stabilusis monetas USDT patyrė spaudimą, tačiau iki šiol jis išsilaikė gerai.

Pastarųjų mėnesių rinkos neapsisprendimas, kaip buvo vis labiau tikėtina, atsižvelgiant į platesnes pasaulio ekonomikos problemas, neabejotinai pablogėjo. Niekas negali pasakyti, kur čia viskas pasisuks, bet net patys išdidžiausi buliai nebegali paneigti, kad esame tvirtai meškų turgaus teritorijoje.

Sisteminiu lygmeniu matėme, kad pagrindinis kriptovaliutų projektas miršta per kelias dienas. Daugelis didelių žaidėjų buvo pagrindiniai investuotojai LUNA ekosistemoje, o daugelis fondų valdė UST. Dėl šios avarijos padarytos žalos pašalinimas užtruks šiek tiek laiko. Rinkoms prireiks laiko, kad atgautų pasitikėjimą. Netrukus sužinosime, ar reguliavimo institucijos priims UST žlugimą kaip kvietimą įsikišti.

Kad ir kas čia benutiktų, prisiveržkite šalmus, mes ruošiamės pasivažinėti.