Komanda

Ašarų tyla

Kitas turgaus ciklas su nedideliu judėjimu rinkoje ir dar viena nuoroda į filmą: garsiajame režisieriaus Jonathano Demme filme „Avinėlių tylėjimas“ pagrindinis veikėjas yra sukrėstas sužinojęs, kad „tylūs“ ėriukai atvežami į skerdyklą.

Rinkos išlieka neįprastai tyliu „laukimo ir žiūrėjimo“ režimu. Bitcoin dominavimui beveik metus nepavyko išsiveržti iš siauro diapazono. 2022 m. kriptovaliutų rinka vos nesusvyravo. Tačiau fone šmėžuoja tamsūs debesys.

Kol pasaulis laukia didesnės infliacijos, tikrasis pavojus gali būti ekonomikos augimo žlugimas. Kaip analitikai rašyti, Kinijos verslo ciklas rodo daug mažesnį augimą. Šanchajaus uždarymo pasekmės, tiekimo grandinės žlugimas, sankcijos vienam pagrindinių pasaulio žaliavų tiekėjui, nuolatiniai gyvenimo būdo pokyčiai dėl COVID – visa tai kartu sukelia ekonominę audrą, galinčią smogti pasaulio ekonomikai per ateinančius 12 mėnesių.

Dabar pagrindinis mūsų klausimas – ką tai paveiks rinkoms. Dauguma tikisi, kad rinkas stipriai paveiks nuosmukis. Tačiau, kai užklupo COVID, centriniai bankai atidarė potvynio vartus, kurie netikėtai pasiekė naujų visų laikų rekordų. Tai buvo pasaulinės pandemijos viduryje. Ar gali būti taip pat šį kartą?

Tas, kam reikės priimti sprendimus dėl palūkanų normų ir politikos pirmaujančiuose centriniuose bankuose, nėra pavydėtinoje padėtyje. Daug kas priklausys nuo infliacijos lygio. Sumažinti normas, kol infliacija išlieka aukšta, tikriausiai bus politiškai neįmanoma. Kita vertus, prognozuojamas palūkanų kėlimas gali būti praleistas ir vien to gali pakakti kai kuriems rinkos fejerverkams palengvinti.

Artėja diena, kai ėriukai sužinos savo likimą.