kaip apsaugoti savo kriptovaliutą
Komanda

Pirmiausia saugumas – kaip apsaugoti savo kriptovaliutą nuo sukčių ir įsilaužėlių

Šiais socialinės žiniasklaidos ir tikslinių skelbimų laikais niekas nėra apsaugotas nuo sukčių ir internetinių vagysčių. Netgi žinomiausios platformos nuolat susiduria su sukčiavimo vaizdo įrašais ir „clickbait“, skirtu pradedantiesiems kriptovaliutų prekiautojams. Išmokti apsaugoti savo kriptovaliutą tampa svarbiausiu prioritetu!

Sukčiams ir įsilaužėliams stengiantis patobulinti savo neteisėtos veiklos būdus, vartotojai turi imtis veiksmų, kad pagerintų savo saugumą. Bandydami suprasti, kaip apsaugoti savo kriptovaliutą, atminkite tai geriausias puolimas yra puiki gynyba! 

Sim Port Attack 

Pirmas žingsnis, kurį turi žengti vartotojas, yra suprasti, kad niekas nėra taip saugus, kaip atrodo. Daugelis giriasi, kad jiems nereikia jaudintis dėl įsilaužėlių, nes jie turi savo turtą geros reputacijos biržoje ir yra suaktyvinę 2 faktorių autentifikavimą. Nepakanka įjungti 2 faktorių autentifikavimą. Paimkite atvejį Seanas Coonce'as, tipiškas kriptovaliutų prekiautojas, praradęs apie 100,000 2 USD per SIM prievado ataką, kai buvo įjungtas XNUMX faktorių autentifikavimas! 

Dviejų veiksnių autentifikavimo aktyvinimas ir susiejimas su telefono numeriu daro sau meškos paslaugą. Šiuo metu beveik visos internetinės paslaugos prašo susieti telefono numerį atkūrimo tikslais. Nors tai atrodo naudinga, telefono numeriui suteikiama prieiga prie kiekvienos priklausančios paskyros. Prijungus savo internetinį pėdsaką prie telefono numerio, tas, kuris gauna prieigą prie jo telefono numerio, dabar turi prieigą prie el. pašto, „Facebook“ ir daugybės kitų paskyrų. 

Piratai pažengė į priekį. Jie nebe tik siekia gauti prieigą prie jūsų el. laiškų nulauždami slaptažodžius. Jie atnaujino naują strategiją Sim Port atakaarba Sim Swap. Tikėkite ar ne, šiai atakai net nereikia didelio kodavimo. SIM prievado ataka įvyksta, kai įsilaužėlis susisiekia su paslaugų teikėju ir paprašo išduoti naują SIM kortelę esamam telefono numeriui. Dabar prisiminkite paskutinį skambutį su savo paslaugų teikėju, ar buvo sunku gauti informaciją, kurios jie paprašė patvirtinti jūsų tapatybę? Jūsų gimimo data, adresas ir mėgstamiausio augintinio vardas. Visa standartinė informacija, kurią kas nors gali gauti tiesiog persekiodamas jūsų socialinę žiniasklaidą.

Kai nauja SIM kortelė bus išduota ir ją turės, jie pradės ją aktyvuoti, o tai tuo pačiu metu be jūsų žinios išjungs SIM kortelę jūsų telefone ir pradės slaptažodžio nustatymo iš naujo procesą. Paprastai jie prasidės jūsų el. pašto adresu ir pateks į kiekvieną paskyrą, susietą su jūsų el. paštu. Tada jie pradės ištuštinti visas jūsų lėšas kiekvienoje biržoje. Žinojimas, kaip apsaugoti savo kriptovaliutą, niekada nebuvo toks skubus poreikis.

Paprastų išpuolių prevencija

Dabar viso to galima išvengti, jei bus imtasi tinkamų atsargumo priemonių. Labai svarbu naudoti 2 faktorių autentifikavimą, bet problema susieti su jūsų telefono numeriu. Arba daugumoje svetainių, siūlančių šią paslaugą, taip pat bus galima naudoti autentifikavimo priemonę, pvz., "Google" autentifikavimo or Authy. Autentifikavimo priemonės bus susietos su jūsų rageliu, o ne su jūsų numeriu, o tai reiškia, kad jei kas nors gautų prieigą prie jūsų telefono numerio, jie negalės jo naudoti 2 faktorių autentifikavimui

Saugokitės sukčių

Aferistai turi kitų gudrybių – pirmoji ir labiausiai paplitusi būtų dovanų sukčiavimai. Šios aferos yra skirtos pradedantiesiems kriptovaliutų naudotojams, norintiems greitai padidinti savo kriptovaliutų atsargas, suteikdami jiems greitą galimybę „padvigubinti savo pinigus“, o vartotojui tereikės atsiųsti šiek tiek kriptovaliutų. Niekada nesiųskite kriptovaliutų žmonėms, kurių nepažįstate, daugelis pažadės, kad jei išsiųsite bet kokią sumą, jie gali ją padvigubinti, saugokitės, kad tai visada yra apgaulė. Kai jie gaus jūsų lėšas, jų nebebus amžiams. Atminkite, kad jūsų saugumas yra tiek stiprus, kiek yra silpniausia jo grandis, dažniausiai pats vartotojas.

Žemiau esančiame paveikslėlyje matote, kad sukčiai atidarė svetainę su ta pačia rankena kaip ir Uniswap, visada svarbu du kartus ir trigubai patikrinti svetainės, kurią spustelėjate, adresą. Puikus patarimas būtų pažymėti šias svetaines. 

Prevenciniai metodai

Kitas dažnas kriptovaliutų apsaugos trūkumas, galintis sukelti saugumo pažeidimą, yra jūsų slaptažodis; turėti stiprų slaptažodį savaime suprantama. Tačiau slaptažodžių saugykla yra problema, nes naudoti slaptažodžių tvarkykles, kurios nuolat yra prisijungusios, rizikinga. Į šias paslaugas galima įsilaužti; geriausias būdas tai išspręsti yra senas geras gabalas rašiklis ir popierius. Visi slaptažodžiai turi būti užrašyti popieriuje, o ne saugomi elektroniniu būdu. Slaptažodžiai ant rašiklio ir popieriaus sustiprins jūsų saugumą labiau, nei žinote.

Kitas svarbus aspektas ieškant būdų, kaip apsaugoti savo kriptovaliutą, yra saugojimas. Vieta, kur saugote kriptovaliutą, yra tokia pat svarbi, kaip ir slaptažodžių saugumas. Geriausia praktika yra naudoti a aparatinės piniginės kad saugotumėte didelę kriptovaliutų dalį. Tokiu būdu dauguma jūsų išteklių įrenginyje saugomi neprisijungus: tai reiškia, kad į juos negalima įsilaužti.

Kaip finansų diversifikavimas, savo valdos padalijimas įvairiose piniginėse gali pasirodyti efektyvus, ypač dienos prekiautojams, kuriems reikia dažnos prieigos prie savo lėšų. Optimalus padalijimas būtų, jei didžioji dalis lėšų būtų saugoma aparatinės įrangos piniginėje, o dalis būtų naudojama prekybai saugioje, bet patogioje piniginėje, pvz. MetaMask. Taip sumažinama rizika, jei pažeidžiama tik viena piniginė. Tokiu atveju likusi dalis nėra pažeista ir jūsų kriptovaliuta lieka apsaugota.

Būkite saugūs biržoje

Dėl Coinrule prekybininkams, kurie turi turėti lėšų biržoje, bet nori būti saugūs, yra keli paprasti žingsniai: 

  • Naudokite autentifikavimo programą 2 faktorių autentifikavimui. 
  • Naudokite konkretų el. pašto adresą kriptovaliutų prekybai, nesusiekite telefono numerio su el. paštu, arba nustatykite kitą el. pašto adresą kaip atkūrimo adresą.  
  • Užsirašykite slaptažodžius ant popieriaus ir nelaikykite jų internete.

Šie veiksmai sumažins naudotojo riziką, mainų pusėje yra didžiulės saugos komandos, kurios visada stengiasi užtikrinti, kad mainai būtų saugūs. Be to, daugelis turi draudimo fondų, kurie kompensuoja klientams už vagystę, įvykusią dėl įsilaužimo į svetainę. Binance garsusis SAFU ateina i galva.

Apskritai saugumas kriptovaliutų pasaulyje gali būti ilga ir sudėtinga kelionė, tačiau ji yra būtina. Atrodo, kad imtis atsargumo priemonių nebūtina, kol neįvyksta duomenų pažeidimas ir prarandamos lėšos. Kai tai įvyksta, paprastai beveik neįmanoma atgauti lėšų. Todėl labai svarbu imtis prevencinių priemonių, kad apsaugotumėte savo kriptovaliutą.