Komanda

Pokyčių įrodymas

Technologiniai laimėjimai susiję su laiku. „Dropbox“ buvo žinoma, kad buvo naudinga paleisti tuo metu, kai pradėjo atsirasti pirmieji išmanieji telefonai, o failų sinchronizavimas tarp įrenginių staiga tapo svarbus. Pasirodžius naujiems įrenginiams, virtualioji realybė pamažu šlifuoja kelią į priėmimą. Panašiai kriptovaliutos atsirado tinkamu laiku.

Po 2008 m. finansinės krizės pasitikėjimas tradicinėmis finansų institucijomis buvo pažeistas, o palaida pinigų politika paskatino kartoti turto vertes. Ekonomikos augimas negrįžo į iki 2008 m. buvusį lygį, tačiau, apskritai kalbant, didelių nuosmukių nebuvo.

Šiandien atrodome ant pokyčių slenksčio. Pandemija ir Rusijos invazija į Ukrainą sukrėtė pamatus, o dėl laisvos pinigų politikos infliacija pakilo iki seniai neregėto lygio. Dauguma rodiklių, pvz., vartotojų pasitikėjimas, realios pajamos, siuntimo tarifai ir t. t., rodo greitai artėjančią recesiją. Tai vyksta lygiagrečiai su JAV palūkanų normų griežtinimu, o tai siunčia tolesnes šoko bangas per pasaulio ekonomiką.

Šis JAV 10 metų vyriausybės obligacijų pajamingumas yra pagrindinis būsimų pokyčių rodiklis. Paprastai 10 metų pajamingumo augimas reiškia ekonomikos augimo lūkesčius. JAV sugriežtinus palūkanų normą, pajamingumas pastaruoju metu augo, nors ir vis dar žemo lygio. Kiek tai truks, gali spėlioti įvairūs išmanioji rinka stebėtojai Tikimasi, kad šis galutinis rodiklis greitai pradės rodyti recesijos link.

Pasekmės kriptovaliutų rinkoms negalėjo būti reikšmingesnės. Pramonė susiduria su pirmuoju „tikrojo“ recesijos išbandymu. Ekonominė makro aplinka sparčiai keičiasi. Ankstesnės kriptovaliutų rinkos nesutapo su pasauliniu nuosmukiu. Šis galėtų.

Ar kriptovaliutų rinka pakankamai subrendusi, kad atsiskirtų nuo makrokomandų tendencijų ir toliau augtų, remiantis pramonės ir technologijų pagrindais? Tai reikštų, kad kriptovaliutų laikas pradėti daryti tikrą poveikį pasauliui yra tinkamas. O gal pamatysime dar vieną didelį kritimą, kai kapitalas pabėgs į saugius prieglobsčius, tokius kaip JAV doleriai?

Kad ir kaip būtų, tai dar ilgai gali formuoti kriptovaliutų pasakojimą. Artimiausi mėnesiai parodys, kur mes stovime.