Komanda

JPEG sezonas

NFT, kriptovaliutų bendruomenėje taip pat juokais vadinami „JPEG“, pateko į pagrindinį srautą.

Nesvarbu, ar tai per vakarienės pokalbius, įžymybės, naudojanti Ape NFT kaip savo profilio nuotrauką socialinėje žiniasklaidoje, ar dideli prekių ženklai, tokie kaip „Coca Cola“, pristato NFT kolekcionuojamus daiktus, NFT yra akivaizdus „dienos skonis“.

Aukščiau pateiktoje diagramoje parodyta, kaip NFT paieškos pralenkė BTC paieškas ir gerokai lenkia „Blockchain“ ir „DeFi“.

Kodėl tai turėtų sudominti prekybininkus? Kadangi tai turi antros ir trečios eilės poveikį visai rinkai.

Šiandien daugumą NFT vis dar maitina Ethereum. Pirkėjai, menininkai ir plačioji visuomenė staiga ieško monetų ir žetonų, su kuriais galėtų nusipirkti mėgstamas NFT kolekcijas, o tai savo ruožtu padidina kriptovaliutų kainas.

Kitos 1 sluoksnio blokų grandinės, tokios kaip Solana, Avalanche, Tezos ir kitos, taip pat pastebi NFT prekyviečių atsiradimą ir apimtį. Tuo tarpu NFT specifiniai 2 sluoksnio sprendimai, tokie kaip ImmutableX, ir visi 1 sluoksniai, tokie kaip „Flow“, atsirado, kad pateiktų „Blockchain“ konkretiems naudojimo atvejams, skirtiems žaidimams ir NFT.

Aukštesniu lygmeniu NFT atrodo Trojos arklys, padedantis kriptovaliutų ir „Blockchain“ technologijų įprasminimą. Visa tai yra kultūra, linksmybės ir žaidimai, o plačiajai visuomenei labiau tinka nei tamsūs DeFi kampeliai ir nepažįstami pasauliai.

Akivaizdu, kad „kultūra“ yra viena iš nedaugelio jėgų pasaulyje, galinčių nugalėti finansų rinkų galią. Prekybininkams ir investuotojams tai atveria daug įdomių klausimų. Ar turėtumėte pabandyti išrinkti nugalėtojus ir tiesiogiai investuoti į NFT kolekcijas? Kiti gali norėti rasti su NFT infrastruktūra susijusių projektų arba net ištirti žetonų turinčius NFT, turinčius prekiaujamus žetonus.

Bet galbūt viso to „meta“ žaidimas yra sutelkti dėmesį į 1-ąjį sluoksnį, kuris geriausiai tinka vieta kuriuose NFT veikia? Tik laikas parodys.

Tuo tarpu JPEG sezonas gali būti dar vienas kelias, kuriuo „Crypto“ galėtų atsiskirti nuo platesnių finansų rinkų ir sustiprinti savo, kaip nepriklausomos turto klasės, turinčios didelį naudingumą ir teigiamą poveikį, pozicijas.