Komanda

Bitcoin kaina ir nuotaika smarkiai krito. Kur tai vyksta toliau?

Lapkričio 21–22 dienomis Bitcoin kaina nukrito maždaug 15% iki 6800 USD – žemiausia nuo gegužės mėnesio. Kaip nurodėme Coinrule Pastaruoju metu kritimas po savaites trukusio netikrumo ir didėjančios pesimistinės nuotaikos tarp prekybininkų ir investuotojų. Norėdami geriau suprasti, kur einame, turime žengti žingsnį atgal ir analizuoti, kaip čia atsidūrėme.

Dabar pažvelkime į kelių laikotarpių Bitcoin analizę.

Žvelgdami į savaitės diagramą, galime atpažinti keturias iš eilės raudonas žvakes, kurios atsiranda netrukus po kitų keturių neigiamų savaičių nuo rugpjūčio iki rugsėjo. Įdomu tai, kad to niekada nebuvo net per meškų turgų. Turime grįžti į 2015 ir 2016 metus, kad pastebėtume panašų modelį. Beje, tai buvo labai ankstyvi naujosios bulių rinkos etapai.

Bitcoin kaina kas savaitę
Bitcoin kaina kas savaitę

Šis stiprus pardavimo spaudimas padidino kainą visuose reikšminguose paramos lygiuose. Vis dar yra tik svarbiausias dalykas, kurį dar reikia išbandyti.
6000 2018 USD žyma buvo palaikoma vienerius metus nuo 2019 iki 218 m., o nulaužus XNUMX m. lapkritį, kainai vėl prireikė penkių mėnesių. Nenuostabu, kodėl rinka dabar atidžiai žiūri į tai kaip į kitą ir labiau tikėtiną tikslą.

Per aukštai, per anksti?

Kilus tendencijai, bendras pasitikėjimas tendencija auga, kai kaina patikrina kritinį palaikymo lygį ir tada grįžta į pirminę kryptį. To neįvyko po 20 % kainų šuolio balandžio 2 d. Kaina iš esmės tiesiogiai siekė 14000 XNUMX USD. Nuo išsiveržimo iki vietinės viršūnės galime rasti aštuonias žalias ir tik keturias raudonas žvakes.

Po birželio mėnesio vietinio topo kaina pradėjo prekiauti žemyn, ženklindama nuoseklias žemesnes aukštumas. Iš pradžių „Bitcoin“ rado palaikymą maždaug 9400, o nukritęs žemyn pradėjo formuoti „krentančio pleišto“ modelį. Lėtas „kraujavimas“ sukelia staigų 40% kainos šuolį kartu su RSI skirtumu. Atrodė, kad aklavietė baigėsi, ir rinka vėl pasiruošusi kilti aukštyn.

Bitcoin kaina kasdien
Bitcoin kaina kasdien

Tačiau vieno elemento trūko. Aiškus ankstesnio pasipriešinimo prasiveržimas, po kurio seka a sėkmingas pakartotinis testas. Pirmą kartą rinka nepajėgė užsidaryti iš karto virš 9400 USD, o sekančiomis dienomis stengėsi užsitikrinti šį lygį. Tai buvo pirmasis nerimą keliantis ženklas, kad tendencija netrukus gali pablogėti.

Nuosmukis sugrąžino kainą mažėjančio pleišto modelio viduje ir pastarosiomis dienomis gerokai paspartėjo, tačiau (kol kas) sustojo tiksliai nurodant didelės apimties mažėjimo tendenciją. Tai dar vienas patvirtinimas, kad rinka atidžiai žiūri į šio darinio vystymąsi. Slenkstis rodo 6400 USD, tik maždaug 6 % viršijantį pagrindinį didesnį laiko tarpą.

Bitcoin kaina 4val
Bitcoin diagrama 4 val

Nors pagal pagrindinį lokių scenarijų pirma tikslinė kaina yra 6400–6000 USD, kas galėtų įrodyti tendencijos pasikeitimą?

Mano požiūriu, Pirmas dalykas, į kurį verta atkreipti dėmesį, yra kainų pokyčių pokytis, susijęs su palaikymu / pasipriešinimu, kaip matėme pastarosiomis savaitėmis. Kiekvieną kartą, kai buvo sulaužytas palaikymo lygis, kaina bandė tą lygį susigrąžinti, kad tik nepavyktų ir po to nukristų toliau.

Šiuo požiūriu aš identifikuoju pagrindinį pardavimo signalą raudoname apskritime. Kaina bandė atšokti virš pasipriešinimo, tačiau ji buvo aiškiai atmesta. Lygiai taip pat atpažinčiau pradinį pirkimo signalą, ar kainai pavyksta sulaužyti (ir galiausiai sėkmingai pakartotinai išbandyti) vieną iš violetinių horizontalių linijų.

Bitcoin Kaina 30 min
Bitcoin Kaina 30 min

Saugokitės kainų manipuliacijų

Draugiškas priminimas, kad kriptovaliutų rinka vis dar yra gana nelikvidžioji rinka, kurioje dideli žaidėjai gali judėti ta kryptimi, kuri gali padidinti savo pelną. Pripažinti tai nereiškia, kad reikia priimti „sąmokslo teoriją“, bet padeda geriau suprasti dinamiką, kuri valdo pagrindinius rinkos pokyčius. Ir kiekvieną kartą, kai kuriate prekybos planą su Coinrule, turėtų būti atsižvelgta į šią dinamiką.

Kai kaina peržengia pagrindinį lygį, tarp smulkaus / mažmeninio investuotojo ir prekybininkų prasideda FOMO pirkimo skubėjimas. Tačiau jei tendencijos nepalaiko ir stambesni/instituciniai žaidėjai, kainai kylant aukštyn tampa paprasta nustumti ją atgal, esant santykinai dideliems pardavimo pavedimams.
Štai kodėl analizuodamas kainų diagramą visada žiūriu į apimtį. Laimei, dideliems žaidėjams sunku paslėpti savo pėdsakus.

Ko tada tikiuosi? Kaina šiuo metu gerokai perparduota, bent trumpalaikis palengvėjimas yra labai tikėtinas. 7400 galiausiai bus pirmoji proga išbandyti bulių dvasią, tačiau tik virš 8600–9000 zonos kilimo tendencija galės tęstis su didesniu pasitikėjimu.

Jei taip neatsitiks, o kaina toliau judės į pietus, yra didelė tikimybė, kad netrukus bus pasiektas mažesnis 6K. Ir, mano nuomone, tai nebūtinai reikštų katastrofą. Kaip jau minėjome, nuo balandžio mėnesio protrūkio rinka dar kartą neišbandė tokio lygio. Jei kaina yra pakankamai likvidi, kad ji vėl pakiltų, tai bus patikimas patvirtinimas, kad pagaliau yra dugnas.

Baigiamosios pastabos apie pagrindus

Mes atidžiai stebėjome, kaip kaina keitėsi per pastaruosius mėnesius. Deja, dažnai kaina yra melagis ir iš tikrųjų tiesiogiai neatspindi turto vertės. Viena iš svarbiausių metrikų, į kurią investuotojai turėtų atsižvelgti norėdami įvertinti Bitcoin tinklo būklę, neabejotinai yra jo maišos norma.

Žvelgdami į duomenis matome, kad visų laikų aukščiausios vertės gerokai viršija 100 mln. TH/s ribą, kuri pirmą kartą buvo pažeista tik neseniai, rugsėjį. Šiuo požiūriu tinklas atrodo saugesnis nei bet kada anksčiau, o kalnakasiai nuolat investuoja į verslą.

BItcoin maišos rodiklio duomenys: Blockchain.com

O kaip artimiausioje ateityje? Artėja laukiamiausias įpusėjimas. Viena vertus, neįmanoma apskaičiuoti, kiek Bitcoin jau kainuoja šiame įvykyje. Kita vertus, tikrasis perpus sumažinimo poveikis vis dar turi įtakos dabartinei paklausos ir pasiūlos struktūrai rinkoje.

Jei darysime prielaidą, kad kalnakasiai yra vieni iš didžiausių Bitcoin pardavėjų kasdien, nes poreikis apsidrausti nuo kainų nepastovumo, taip pat saugu numatyti, kad parduodamų Bitcoin atsargos smarkiai sumažės, kai sumažės perpus. Jei paklausa ir toliau augs, nes plis įprastam pritaikymui, atsiras paklausos ir pasiūlos disbalansas, koks yra dabar, o kaina bus automatiškai padidinta.

Svarbu tai pabrėžti išpurtytis, kur silpnos rankos parduoda didesniems pirkėjams, yra standartas visose prekiaujamose rinkose. Tačiau jie dažniausiai numato naują žingsnį aukštyn.

Pažvelk į didesnį vaizdą!

..ar esate pasiruošę kitam dideliam žingsniui?
Sukurkite savo taisyklę dabar!

Palikti atsakymą