Komanda

Gulbės metai

Atitinkamai gruodžio 13 ir 14 d. Darbo statistikos biuras ir Federalinis rezervų bankas (FED) paskelbė savo pranešimus apie infliacijos duomenis ir palūkanų normas. JAV VKI infliacija buvo švelni ir siekė 7.1%, ty mažiau nei buvo tikėtasi 7.3%. Taigi FED laikėsi 50 bps padidinimo, apie kurį buvo užsiminta anksčiau. Nors dėl šių įvykių rinka pastebėjo nedidelį šoktelėjimą, nuo to laiko jis pasitaisė iki gruodžio pradžios, kai aplink Binance pradėjo sklisti gandai.

Kai kurie prekiautojai baiminosi, kad „Binance“ stabili moneta BUSD turi problemų, nes jos rinkos kapitalizacija greitai sumažėjo 3 mlrd. Socialiniuose tinkluose kilo pasiutimas, kai daugelis suabejojo ​​„Binance“ mokumu. Tiesą sakant, tai buvo perdėta reakcija, nes „Binance“ tiesiog nupirko 3 milijardus USD USD su BUSD (taip sumažino rinkos kapitalą), kad būtų atsižvelgta į USDC išėmimą iš biržos. Pradėjus sklisti gandams apie galimą FTX nemokumą, valiutos atsargos per 90 valandas buvo išeikvotos daugiau nei 48%. Tačiau iškėlus klausimus apie „Binance“ mokumą, jų rezervai sumažėjo tik apie 6%. Dėka Binance Merkle Tree proof of reserve sistemos, grandinės duomenys rodo, kad šis jų atsargų paleidimas sustojo, o tai reiškia, kad didžiausia kriptovaliutų birža yra saugi, bent jau kol kas. 

Žvelgiant iš techninės perspektyvos, „Ethereum“ dienos diagramą ribojo mažo nepastovumo savaitės ir ji prekiavo tarp pagrindinių palaikymo ir pasipriešinimo lygių. Prekiautojai gali ilgai užtrukti, jei rinka viršys 1,350 1.618 USD pasipriešinimo lygį, nes oras yra švarus link 1,080, 1,000 Fibonacci lygio. Ir atvirkščiai, jei kaina nukris žemiau XNUMX XNUMX USD palaikymo lygio, daugelis prekiautojų atrodys, kad bus per trumpą laiką, nes praradę šį lygį greičiausiai bus žemiausios žemiau XNUMX XNUMX USD. Tuo tarpu „Ethereum“ RSI išlieka santykinai neutrali ir nesuteikia jokios reikšmingos paramos nė vienam scenarijui. 

2022-ieji buvo kriptovaliutų „Juodosios gulbės“ metai. Nuo LUNA ir FTX žlugimo iki „Three Arrows Capital“ ir „BlockFi“ nemokumo, visos kriptovaliutų erdvės patikimumas smarkiai pablogėjo. Tačiau vyriausybėms ir reguliavimo institucijoms vis labiau tikrinant, ar pramonė išgyvens ilgą laiką, visi nesąžiningi ir nemokūs žaidėjai būtų pašalinti ir patraukti atsakomybėn. Makro aplinka vis dar atrodo sudėtinga, todėl galime tik tikėtis, kad 2023-ieji vėl bus jaučio metai.

Peržiūrėkite diagramą „TradingView“. čia.