Komanda

Kas yra kilimėlio traukimas?

Kriptografija ir decentralizuotas finansavimas (DeFi) per pastaruosius dvejus metus sulaukė didžiulio populiarumo visame pasaulyje. Didelės investicijų grąžos pažadas yra vienas iš pagrindinių veiksnių, viliojančių žmones investuoti į naujų monetų išleidimą ir DeFi projektus.

Kaip ir bet kuri kita nauja pelninga technologija, šiose dviejose pramonės šakose yra nemaža dalis blogų veikėjų ir sukčių, kurie taikosi į investuotojus, kurie nėra susipažinę su šia pramone arba tiesiog domisi užsidirbti pinigų ir neskaito smulkių šriftų projekto informaciniuose dokumentuose. Tokie sukčiavimo projektai vadinami kilimėlių traukimu. 

Kas yra Kilimėlio traukimas?

Kilimėlio traukimas yra abejotinas projektas, kurį sukūrė DeFi ar kriptovaliutų komandos. Didelės grąžos pažadas, kol kiti entuziastai nesulauks projekto, vilioja investuotojus siurbti tūkstančius dolerių.

Deja, kūrėjai greitai išgrynina lėšas ir atsisako projekto, kai pasiekia tikslinę sumą. Pavyzdžiui, jei kūrėjų tikslas yra iš investuotojų išvilioti 5 milijonus dolerių, po pinigų išgryninimo jie uždarys svetainę ir susijusias platformas.

Kaip atliekami kilimėlių traukimai

Daugeliu atvejų tai yra žiauriai mažai pastangų reikalaujantys projektai arba esamų kriptovaliutų kopijos. Žemiau pateikiama trijų dažniausiai pasitaikančių kilimėlių traukimo tipų ir jų atlikimo apžvalga.

Kūrėjų išgryninimas

Laisvoje rinkoje kūrėjams įprasta išgryninti tam tikrą į projektą investuotų lėšų sumą, kad būtų patenkintos veiklos išlaidos, pvz., atlyginimai ir įranga, pvz., serveriai. Tačiau projektas laikomas kilimėlio traukimu, jei vienintelis lėšų išėmimo tikslas yra apgauti investuotojus.

Tai prasideda nuo piktybiško kūrėjo, sukuriančio perdėto vertės pasiūlymo projektą. Dažniausiai pažadas yra decentralizuota platforma arba žetonų funkcija kūrimo etapuose, kurią planuojama greitai išleisti.

Kūrėjas pats kaldina ir apdovanoja didelę dalį žetonų arba net perka juos tiesiogiai per decentralizuotus mainus, tokius kaip Uniswap už mažą kainą. Pažadas, kad projektas yra revoliucinis, vilioja kitus investuotojus įsigyti tūkstančius žetonų.

Dėl padidėjusios paklausos žetono vertė kyla aukštyn. Kai tai atsitiks, kūrėjas išgrynina savo akcijas iš karto arba viršvalandžius, kad nesukeltų pavojaus. Galiausiai investuotojai gauna beverčius žetonus, kurių niekas nenori pirkti.

Likvidumo vagystė

Pirma, kad bet kokia skaitmeninė valiuta būtų prekiaujama mainų platformoje, likvidumo fonde turi būti tam tikra lėšų suma, kad investuotojai galėtų laisvai parduoti ir pirkti monetą. 

Vykdydamas tokį kilimą, kūrėjas sumaniai dirba, kad sukurtų likvidumo fondą, naudodamas savo naujai nukaldintą sukčiavimo žetoną. Siekdamas įrodyti jo teisėtumą, kūrėjas sujungs scamcoin su patikima moneta, tokia kaip Ethereum arba USDC likvidumo fonde.

Likvidumo fondo atsiradimas įtikina investuotojus, kad projektas yra teisėtas. Jie iškeičia savo tikrąjį eterį į beverčius žetonus. Visą šį laiką jis yra užrakintas likvidumo fonde tam tikrą laiką. 

Padidėjus netikro žetono paklausai, padidėja jo vertė, o eteris įtraukiamas į likvidumo fondą. Tada kūrėjas pradeda paskutinę plano fazę – visas likvidumo fondo eteris išimamas, paliekant beverčius žetonus. Investuotojai negali grąžinti eterio žetonų, nes fondas paliekamas sausas.

Galimybės parduoti žetonus / neprekiaujamus žetonus pašalinimas

Šis kilimėlio traukimas panašus į likvidumo vagystę, tačiau procesas šiek tiek skiriasi. Kūrėjas prideda specialų kodą, kuris neleidžia investuotojams grąžinti monetų į biržą. 

Investuotojams leidžiama nusipirkti sukčiavimo žetoną, tačiau kodo dalis užtikrina, kad tik kūrėjas gali parduoti monetas. Tik tada, kai žetono kaina pramuša stiklines lubas, investuotojai supranta, kad negali parduoti savo monetų. 

Sukčiai dažnai nustato aukštą kainą, kad pritrauktų kuo daugiau investuotojų ir parduotų visus sukčių žetonus mainais už teisėtas kriptovaliutų monetas. 

Kaip apsisaugoti nuo sukčiavimo ir kilimėlio traukimo

Kūrėjai stengiasi, kad projektas atrodytų teisėtas, tačiau pažvelgus į smulkųjį šriftą įmanoma nustatyti, ar projektas yra apgaulė. Štai trys dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, kad apsisaugotumėte nuo sukčių ir kilimėlių traukimo.

Anoniminė komanda arba įkūrėjas

Vienas iš paprasčiausių būdų aptikti sukčiavimą yra ieškoti informacijos apie DeFi projekto įkūrėją ir komandą. Daugelį gerų projektų vykdo anoniminės komandos, tačiau paprastai būkite atsargūs dėl netikrų vardų ar slapyvardžių. Daugumą kilimėlių trauks anoniminės komandos, ir nebent kūrėjai yra „doxxx“ ir žinomi, tikrai yra didesnė tikimybė, kad pateks į sukčių projektą.

Nėra saugumo audito įrašo

Legit DeFi projektuose turi būti atliktas bent vienas patikrinamas saugos auditas naujausioje kodų bazėje. Auditą turėtų atlikti žinoma ir patikima įmonė, o ne įmonė. Investuotojams turėtų būti prieinama išsami informacija apie auditą. Idealiu atveju nauji projektai turėtų būti tikrinami 2–3 kartus ir reguliariai atnaujinami. 

Kitas būdas tai patikrinti yra apsilankyti projekto Github kataloge. Jei veiklos yra mažai arba jos visai nėra, tai yra gana didelė raudona vėliava.

Mažas likvidumas

Naudojant DeFi projektus, ne visada lengva patikrinti likvidumą, nes tai priklauso nuo to, kuriose biržose žetonas yra įtrauktas į sąrašą arba yra likvidumo fondas. Paprasčiau tariant, mažas likvidumas reiškia, kad sunku pakeisti žetoną, nes tiesiog nėra daug jo paklausos „žinoma“ valiuta, tokia kaip eteris. Šis iššūkis dažnai iškyla, jei kūrėjas neturi pakankamai lėšų, kad galėtų „pasodinti“ savo likvidumo fondą naujam žetonui. 

Be to, kuo mažesnis likvidumas, tuo lengviau kūrėjams manipuliuoti žetonų kainomis prieš važiuojant į saulėlydį.

Vienas iš patikimų būdų patikrinti kriptovaliutų likvidumą yra patikrinti jos prekybos apimtį per pastarąsias 24 valandas. Prekybos sukčiavimo žetonais apimtis paprastai siekia 10,000 XNUMX USD. Tu gali naudoti Deksscreeneris patikrinti žetono likvidumą.

Kiti ženklai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, yra šie:

  • Projektas pasirodo per naktį
  • Atrakintas likvidumas, ty kūrėjai gali valdyti fondą
  • Žemas TVL (bendra vertė užrakinta)
  • Žetonų paskirstymas nėra pagrįstas, nes didžioji dalis lėšų priklauso steigėjams / komandai / investuotojams
  • Projektui trūksta socialinių tinklų

Išsinešti

Dėl decentralizuoto DeFi ir kriptovaliutų erdvės pobūdžio neįmanoma sutrukdyti kūrėjams kurti kilimėlių. Geriausia, ką galite padaryti, tai atlikti išsamų patikrinimą prieš investuodami į naują projektą. Jei tai skamba per gerai, kad būtų tiesa, greičiausiai taip ir yra.