Komanda

nežinomą teritoriją

700 m. pradžioje bendra DeFi vertė (TVL) buvo įvertinta 2020 mln. USD, o 250 m. pabaigoje ji išaugo iki 2021 mlrd. USD. Šią savaitę DeFi TVL siekia 110 mlrd. 56 m. liepos mėn. Besiformuojanti „DeFi“ erdvė dar niekada nepatyrė pilnos kriptovaliutų žiemos, o mažėjant stabilių monetų ir kito turto pajamoms, aktyviausi erdvių vartotojai pradeda abejoti DeFi pelno tvarumu.

DeFi pelnas yra gaunamas iš prekybininkų ir investuotojų sverto paklausos, taip pat veiklos, susijusios su protokolais, generuojančiais pinigų srautus per mokesčius. Pastaraisiais mėnesiais rinkai sulėtėjus, sumažėjo prekybos apimtys ir sverto paklausa. 

Net rizikingiausi rinkos dalyviai stovi šalia ir leidžia dulkėms nusėsti, o tai dar labiau įtakoja protokolų sudarymą ir mokesčius, gaunamus subsidijuojant skolintojų pajamas. Sumažėjus turto kainoms, sumažėjo ir skolininkų užstato vertė. Dėl to jie turėjo panaudoti didesnę maržą, kad išlaisvintų savo pozicijas, kad išvengtų kito gegužės 12-osios avarijos. 

Kitas komponentas, turintis įtakos DeFi sėkmei, yra pasitikėjimas protokolais ir juose esančiu turtu. UST žlugimas taip pat paskatino DeFi likvidavimą, kuris pasiekė visų laikų rekordus gegužę, kai žlugo Inkaro protokolas, kuris buvo pagrindinis indėlis su 1.05 mlrd. USD iš 1.12 mlrd. USD. Atrodo, kad dėl to mažmeninės prekybos ir didesni instituciniai žaidėjai pergalvojo savo pajamingumo strategijas ir iš naujo įvertino mažėjančias stabilių monetų ir pajamas generuojančių platformų rizikos premijas. 

Ar DeFi bendrajai rinkos ribai iš naujo patikrinus 200 savaičių slenkamąjį vidurkį ir mažėjant DeFi pajamoms, šiandieniniai DeFi protokolai neišgyvens pirmosios kriptovaliutų žiemos? O gal mes paprasčiausiai pradedame atsipalaidavimo laikotarpį prieš prasidedant naujam raundui?