Komanda

Įtempimo įtempimas

Žengdami į šios savaitės rinkų teatrą, atsiduriame pasaulyje, kuriame drobę nudažo kontrastai. Akcijų rinkos nuo penktadienio smunka žemyn, o priešingai, kriptovaliutų rinkos atsidūrė dėmesio centre ir padarė nepaprastą poslinkį į viršų, kai priešakyje buvo Bitcoin. 

Panašu, kad augimą skatina atnaujinta viltis patvirtinti tiesioginį Bitcoin biržoje prekiaujamą fondą (ETF), ypač po to, kai pasaulyje pirmaujanti turto valdymo įmonė BlackRock pateikė pasiūlymą dėl Bitcoin ETF. Ši iniciatyva suteikia investuotojams galimybę pasinaudoti kriptovaliuta tiesiogiai jos neturint, o „Coinbase“ turėtų valdyti saugojimo aspektus. Tačiau pagrindinis ETF vis tiek turėtų faktinį Spot BTC. Šią naujieną kriptovaliutų entuziastai sutiko optimistiškai, todėl kitą dieną po paskelbimo Bitcoin kaina pakilo 2%. Taip pat pastebimos teigiamos nuotaikos, kurias atspindi GBTC nuolaidos sumažinimas iki GAV maždaug 10 % nuo BlackRock padavimo. Svarbu pažymėti, kad jei Bitcoin ETF bus patvirtintas, GBTC nuolaida greičiausiai pasislinks iki nulio, nes ETF gali išpirkti grynąją vertę. Mažėjanti nuolaida aiškinama kaip rinkos prisitaikymas prie pastarosiomis dienomis išaugusios patvirtinimo tikimybės. Tačiau svarbu pabrėžti, kad JAV vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC) iki šiol nuolat atmesdavo visas paraiškas dėl neatidėliotinų Bitcoin ETF, įskaitant tokių žymių kompanijų kaip Fidelity, Greyscale ir NYDIG paraiškas.

Per ilgai lauktą Federalinio atvirosios rinkos komiteto (FOMC) posėdį praėjusį trečiadienį FED išliko tvirtas ir nusprendė paspausti pauzės mygtuką, tvirtai išlaikydamas palūkanų normas – tai žingsnis, atitinkantis rinkos lūkesčius. Tačiau susitikimo tonas ir projekcijos, įkūnytos atnaujintame taškiniame siužete, buvo neabejotinai niūresni, nei dauguma tikėjosi. Šie įvykiai pabrėžė tolesnio palūkanų kėlimo perspektyvą per metus. Remiantis peržiūrėtu taškiniu sklypu, vidutinis FED narys dabar numato, kad 2023 m. reikės dar du kartus padidinti palūkanų normą iki 5.6 %, o tai yra pastebimas padidėjimas nuo kovo mėn. prognozuotų 5.1 %. Be to, narių prognozės dėl metų pabaigos lūkesčių buvo stulbinamos, o tai rodo bendrą nuomonę, kad žygių ciklas išliks. Taigi rinkos aplinka dabar yra kupina perspektyvų, kad metams bėgant pinigų politikos kilpa taps vis tvirtesnė.

Tuo tarpu Anglijos bankas padarė priešingą žingsnį padidindamas palūkanų normas nuo 0.5 iki 5%, o tai paskatino didesnė nei tikėtasi infliacija. Europos centrinis bankas taip pat padidino palūkanų normas 25 baziniais punktais iki 4% nuo praėjusio trečiadienio FED posėdžio. Tačiau atrodo, kad rinkos yra atsparios vanagiškam pasakojimui, nes JAV 2 metų pajamingumas grįžo į panašų lygį prieš susitikimą – maždaug 4.68%.

Žvelgiant iš techninės perspektyvos, langas prieš (FOMC) susitikimą pasižymėjo ribotais kainų svyravimais ir nedideliu nepastovumu, kurį išreiškia mažas Bollingerio juostų skirtumas Bitcoin diagramoje. Tačiau, kaip rodo grupės, kraštovaizdis greitai pasikeitė prasidėjus susitikimui, nes nepastovumas smarkiai išaugo. Iš pradžių bitkoinas per dvi valandas nukrito -4.65 %, o tada atsigavo 8 %. Šis padidinto nepastovumo scenarijus, vykstantis kartu su FOMC susitikimais, gali būti tinkamas momentas skalperiams ar prekiautojams, norintiems spėlioti dėl susitikimo rezultatų. Be to, verta pabrėžti, kad RSI dabar gerokai perpirkta. Šis įvykis gali reikšti artėjantį „Bitcoin“ pakilimo pagreitį, pastebėtą pastarosiomis dienomis.


Atsižvelgiant į pastarąsias dvi savaites, tiek tradicinės, tiek skaitmeninės rinkos parodė didelį atsparumą. Per neramumus, sukeltus netikėtai FOMC susitikimo pozicijos, kriptovaliutų rinkos pademonstravo judrumą, o Bitcoin greitai atsigavo po BlackRock ETF pranešimo. Šios savaitės įvykiai pabrėžia gyvybiškai svarbų investuotojų budrumo poreikį, didėjant rinkos nepastovumui ir reguliavimo kontrolei. Besivystanti finansinė aplinka, kuriai būdingas griežtesnis teisės aktų laikymasis ir tarpusavyje susijusi pasaulinės rinkos dinamika, yra aiškus priminimas investuotojams ir prekybininkams, kad jie neatsiliktų nuo šių sparčiai besivystančių pokyčių.