Komanda

Prekybos sujungimas

Ethereum pakilimas iš pelenų per pastarąsias dvi savaites parodė, kodėl neturėtumėte nuvertinti meškų rinkos mitingų. Prieš sprogimą, per savaitę apimdamas daugiau nei 50%, antras pagal dydį kriptovaliutų turtas buvo atidžiai sekantis bitkoinų judėjimą. Dabar atrodo, kad ji pirmauja likusioje rinkoje ir rodo rinkos perėjimą prie labiau rizikingos pozicijos. Praėjusią savaitę antroji savaitė buvo įplaukų į Ethereum kriptovaliutų fondus, investuotojai daugiausia buvo instituciniai investuotojai, iš viso 5 mln. Tai didelis pokytis, palyginti su paskutiniais trimis mėnesiais, kai buvo 11 savaičių iš eilės.

Manoma, kad „Ethereum“ augimo katalizatorius yra naujienos, susijusios su „Ethereum Merge“, kuri apima perėjimą nuo darbo įrodinėjimo prie konsensuso mechanizmo. Atviro kūrėjo skambučio metu buvo pasakyta laiko juosta, kurioje išsamiai aprašyta, kad sujungimas gali vykti rugsėjo 19 d. Dėl sujungimo „Ethereum“ taps defliacija, nes metinė emisija bus sumažinta 90%. Tai vis labiau patvirtina pasakojimą, kad eteris yra auganti vertybių saugykla. Investuotojai pasinaudojo šia perspektyva, todėl buvo teigiama, kad turtas yra nepakankamai įvertintas, nes būsima pasiūla mažėja.

Apskritai, rinkos stiprybė buvo įspūdinga, ypač turint omenyje aukštesnius nei tikėtasi 9.1 % VKI duomenis, dėl kurių Federalinis rezervų bankas ateityje gali didinti palūkanų normas. Tačiau reikia nepamiršti, kad meškų rinkos mitingai, kuriuos sukelia trumpalaikiai pardavėjai, spaudžiami. Dėl to jie yra priversti išpirkti trumpąsias pozicijas, kad būtų išvengta tolesnių nuostolių, sukeliančių tolesnį pirkimo spaudimą, o tai lemia kitą trumpalaikių pardavėjų atpirkimo ciklą.

Praėjusią savaitę centralizuotose biržose buvo užfiksuotos mažiausios prekybos apimtys nuo 2020 m. gruodžio mėn., dėl to sumažėjo užsakymų knygos likvidumas ir padidėjo nepastovumas – tai buvo puiki audra trumpam susitraukimui. Pirmadienį „Ethereum“ perkėlus prie daugiau nei 1,600 USD, per 500 valandas buvo likviduota beveik 24 mln. USD.

Tačiau „Ethereum“ konkurencija didėja, kad taptų lyderiaujančia grandine, kalbant apie pasaulinį kriptovaliutų pritaikymą. Kalbant apie aktyvius adresus, Solana dominavo mūšyje dėl pirmojo sluoksnio viršenybės. Birželio mėnesį „Solana“ užregistravo 32.23 mln. aktyvių adresų, palyginti su „Ethereum“ 12.93 mln.

Per pastarąsias kelias savaites matėme klausimą: kaip kriptovaliutos per ateinančius metus pritrauks 1 milijardą vartotojų? Į tai buvo atsakyta naudojant kriptovaliutų telefonus – pirmasis buvo paskelbtas Solana's Saga, po kurio sekė Polygon ir HTC. Šie įrenginiai bus specialiai sukurti sąveikauti su decentralizuotomis programomis, o naudotojų patirtis dirbant su savisaugos piniginėmis ir pasirašant sandorius bus iš esmės patobulinta. Be to, dabartinė programų parduotuvės didelių mokesčių infrastruktūra, kuri neskatina kūrėjų kurti programas, bus atnaujinta naudojant Solana Mobile Stack. Dėl to gali būti patobulintos decentralizuotos programos ir tolimesni naudojimo atvejai, geresnis patobulinimas ir didesnis prieinamumas, todėl daugiau žmonių dalyvaus kriptovaliutoje.

Žvelgiant iš techninės perspektyvos, „Ethereum“ išsiveržė iš 1,050–1,250 USD mėnesio intervalo ir susiduria su maždaug 1,600 USD pasipriešinimu. Tikrasis išbandymas bus prasiskverbti į 1,700 USD pagrindinį lygį, kuris pažymėjo 2021 m. vasaros žemumas. 100 dienų slenkamasis vidurkis taip pat svyruoja apie 1,900 USD ir bus dar vienas išbandymas, jei paklausa bus pakankamai didesnė už neapibrėžtą makroekonominę aplinką ir toliau eisime aukštyn. Jei šis žingsnis būtų atmestas iš šio lygio, tai gali būti mūsų kadaise stiprios paramos pakartojimas ir mes galime grįžti į paklausos sritį.

Žinia apie tai, kad Tesla likviduoja dalį savo bitkoino pozicijų, jaučiams nepadeda. Jų pajamų ataskaitoje buvo nurodyta, kad jie per antrąjį ketvirtį pardavė 75% savo bitkoinų akcijų, kurių bendra vertė yra 2 mln. USD, už vidutinę maždaug 936 29,000 USD kainą. Tačiau Muskas pabrėžė, kad tai nėra bitkoino trapumo požymis, o veikiau „Tesla“ pagerina savo likvidumą, atsižvelgiant į „Covid“ uždarymą Kinijoje ir kitus ekonominius veiksnius.  

Pasiekus pasakišką 1 trilijono USD bendros kriptovaliutų rinkos kapitalizacijos lygį, tai yra tvirtas sektoriaus atsparumo požymis. 1 trilijonas USD taip pat yra sidabro rinkos viršutinė riba, o palyginus parodo, koks mažas kriptovaliutų kiekis, palyginti su kitomis turto klasėmis. Yra daug kriptovaliutų, „Ethereum Merge“, „Bitcoin Halving“ ir vietinių kriptovaliutų mobiliųjų įrenginių katalizatorių, kurie gali paspartinti pasaulinį pritaikymą iki 1 milijardo vartotojų ir daugiau. Ar šie užpakaliniai vėjai sugebės kovoti su makroekonominiais priešpriešiniais vėjais dėl tikėtinų padidėjusių palūkanų normų ir nuosmukio?

Praėjusi savaitė rodė daug žadančių ženklų, tačiau tikrasis išbandymas bus, ar bitkoinas sugebės susigrąžinti ir išlaikyti 200 savaičių slenkamąjį vidurkį – ir toliau sieks aukštesnių žemumų. Jei ilgai žiūrite į erdvę, atvirkštinė sąlyga apie tai, kas yra priekyje, turėtų būti įvertinta. Atmetimas ir grįžimas prie žemesnių kainų reiškia daugiau laiko kaupti esant žemesniems vertinimams arba pozityviau, rinka atsigauna ir portfelio vertė didėja.