Komanda

Terra Fallout

Neabejotinai svarbiausias posakis, kurį reikia vengti investuojant, yra „Šis laikas kitoks“. Paprastai tai yra susiję su pernelyg optimistiškais lūkesčiais dėl būsimų aukštumų rinkoje dėl pagaliau įvykusio pasaulinio įsisavinimo. Ironiška, bet šiam ciklui besitęsiantis, paaiškėja, kad jis skiriasi… 

Per visus ankstesnius rinkos ciklus bitkoinas niekuomet nenutrūko arba nenukrito žemiau ankstesnio visų laikų rekordo per sekančius meškų rinkas. Tačiau praėjusį savaitgalį mes matėme bitkoinų kaskadą per ankstesnį visų laikų rekordą, per 6 minutes nukritus 5 % – iki žemiausio lygio maždaug 17,600 17 USD. Galimas staigaus kritimo katalizatorius buvo dideli nutekėjimai iš bitkoinų fondų birželio 24,500 d., penktadienį, kai Kanados paskirties biržoje prekiaujamas fondas (ETF) patyrė, kad jo investuotojai išpirko maždaug 51 XNUMX bitkoinų arba XNUMX% savo akcijų. Dauguma ETF investuotojų yra institucijos, o šių fondų įplaukos ir nutekėjimai leidžia gerai įvertinti institucijų nuotaikas apie bitkoinus ir apskritai rizikos turtą. 

Prie sumažėjimo taip pat prisidėjo besivystantis „Terra“ žlugimo užkratas. „Terra“ žlugimas ir toliau reikalavo aukų, kurios vos prieš kelis mėnesius buvo žinomos kaip savo srities rinkos lyderės. Visų pirma tai apima Celcius ir Three Arrows Capital (3AC). Šie du anksčiau laikomi begemotai patyrė didelę ugnį dėl mažėjančių rinkos kainų. Sumažėjusios kainos dar labiau paveikė jų mažą likvidumą ir didelio sverto balansus. „Celsius“ sustabdė visų 8 milijardų dolerių vertės indėlių išėmimą iš platformos, o 3AC tariamai likvidavo FTX, Deribit ir Bitmex, nes nesugebėjo suteikti papildomo kapitalo savo prastai veikiančioms sverto pozicijoms. „Voyager“, kriptovaliutų birža, taip pat nukentėjo nuo 3AC žlugimo, o fondas vis dar liko skolingas 15,250 350 bitkoinų ir 40 mln. Dėl naujienų apie tai „Voyager“ akcijos trečiadienį nukrito 25%, o jų žetonai nuvertėjo XNUMX%.    

Tačiau krintant vienam milžinui auga kitas. Sam Bankman-Fried (SBF) tapo šiek tiek likvidumą teikiančiu angelu kriptovaliutų pramonei, suteikęs 250 mln. USD paskolų centralizuotai skolinimo platformai „BlockFi“ ir 15,000 XNUMX bitkoinų „Voyager“ per FTX ir „Alameda Research“. Abu šiuos subjektus įkūrė SBF. FTX US taip pat pasinaudojo nuvertėjančiomis rinkos kainomis kaip galimybe pasaldinti savo produktų pasiūlą įsigydama Embed Financial – akcijų kliringo įmonę, kuri saugos ir vykdys FTX US naujai pradėtą ​​prekybos akcijomis funkciją, parodydama savo norą plėstis alternatyvios rinkos už kriptovaliutų ribų.  

Žvelgiant į techninę pusę, atrodo, kad bitkoinas šiuo metu rado diapazoną, kuriame galima konsoliduotis, palaikant ankstesnį visų laikų rekordą – maždaug 19,800 21,300 USD, o pasipriešinimą – apie 200 23,300 USD. Ištrūkti iš diapazono ir padaryti didelę pažangą jaučiams gali būti sudėtinga, nes XNUMX savaičių slenkamasis vidurkis viršija maždaug XNUMX XNUMX USD.

Visiems prekiautojams kyla klausimas, kiek ilgai išliks šis diapazonas ir ar artimiausioje ateityje 17,600 XNUMX USD bus mūsų vietinis dugnas? Trečiadienio Senato bankininkystės komiteto posėdyje Federalinio rezervų banko pirmininkas Powellas pakartojo savo vanagišką poziciją ir požiūrį į didėjantį kriptovaliutų reguliavimą, todėl panašu, kad galimas palengvėjimas, kurį matėme praėjusią savaitę, neturėtų būti laikomas savaime suprantamu dalyku. Be to, toliau šiuo metu nelikvidžios kriptovaliutos keliu gali būti aptikti tolesni Terra kritimo pokyčiai. Šis tamsus debesis greičiausiai išlaikys visus rinkos dalyvius su stepo šokių batais ir lengvai žingsniuosime toliau keliaujant šiais apokaliptiniais laikais.