Komanda

Kartais pinigai nėra šiukšlės?

Ray Dalio, legendinis investuotojas ir didžiausio pasaulyje rizikos draudimo fondo Bridgewater Associates įkūrėjas, sugalvojo terminą „pinigai yra šiukšlės“. Tačiau galima teigti, kad per pastaruosius 8 mėnesius grynieji pinigai atlaikė ekonomikos audrą geriausiai, o doleris buvo stipriausias tarp pagrindinių valiutų. 

Šią savaitę matėme pavyzdžius, kai kelios fiat valiutos smarkiai nukentėjo dolerio atžvilgiu. Dolerio valiutų indeksas (DXY), matuojantis dolerio stiprumą šešių kitų valiutų atžvilgiu, šią savaitę pasiekė aukščiausią lygį nuo 2002 m.

Pranešama, kad Turkijos liros metinė infliacija siekė 78.6 % – aukščiausią per 24 metus, todėl dolerio atžvilgiu sumažėjo 3 %. Besitęsianti Europos energetikos krizė lėmė tai, kad euras taip pat priartėjo prie dolerio lygiavertiškumo, o investuotojams ieškant saugumo nukrito 3.5 % dvi savaites. Argentiniečiai bandė pabėgti nuo Argentinos peso mainydami į Tether (USDT), nes jų ekonomikos ministrą pakeitė kandidatas, kuris, kaip manoma, buvo mažiau susirūpinęs dėl jų 60% infliacijos. Vertinant Argentinos pesais, USDT kaina padidėjo daugiau nei 12%, palyginti su prieš pakeitimą.

Tačiau tai ne visos geros naujienos Tether. USDT rinkos kapitalizacija per pastaruosius du mėnesius nukrito nuo 83 mlrd. USD, gegužės pradžioje, 19 % iki 66 mlrd. Tuo tarpu „Circle's USD Coin“ (USDC) ir toliau pasiekia naujas visų laikų rinkos kapitalizacijos aukštumas ir šią savaitę pasiekia 55 mlrd. USD, o tai rodo, kad horizonte gali kilti stabili moneta.

Didėjančios energijos sąnaudos kartu su mažėjančia bitkoino kaina paskatino kalnakasius bandyti sustiprinti savo balansus per antrąjį 2022 m. ketvirtį. Iš viso kalnakasiai pardavė daugiau, nei išgavo gegužę, ir Core Scientific, kuris buvo didžiausias viešai parduodamas bitkoinas. „Miner“ pagal bitkoinų atsargas, šią savaitę paskelbė naujieną, kad per birželį pardavė 7,202 79 bitkoinus. Šis pardavimas sumažino jų kapitalą 3,000 %, kad būtų galima padengti skolų grąžinimą ir investuoti į infrastruktūrą. „Bitfarms“ birželį taip pat pardavė 47 XNUMX BTC – sumažino savo turimą kapitalą XNUMX%. Taip pat buvo pranešta, kad „Compass Mining“ prarado vieną iš savo įrenginių, nes nesumokėjo už elektrą ir nemokėjo prieglobos mokesčių savo įrenginio savininkui.  

Bitcoin kalnakasiai yra labiausiai jautrūs turto kainų svyravimams, o jų pajamos ir pelno marža gaunama iš bitkoino kainos. Bulių rinkos metu kalnakasių tikslas yra turėti kuo daugiau bitkoinų – taip padidinama jų turto vertė ir suteikiama galimybė pritraukti papildomų lėšų. Ši paskata yra dar didesnė viešai parduodamiems kalnakasiams, nes jų akcijų vertė taip pat gali padidėti kartu, kai auga jų balansas. Per bulių rinkas tai veikia kaip teigiama ir sumažina naujų monetų patekimą į rinką, veikiant kaip pardavimo pusės likvidumas – prailgina bulių rinką ir dėl to gali padidėti bitkoino vertinimai, taigi ir kasybos balansai. 

Ir atvirkščiai, kai bitkoinas mažėja meškų rinkos metu, saugiausias ir tvariausias kalnakasių pasirinkimas yra parduoti savo atlygį grynaisiais, kad būtų galima grąžinti skolas ir apmokėti veiklos išlaidas. Jie taip pat gali parduoti savo ižduose laikomus bitkoinus, kaip matyti per pastarąjį ketvirtį, kad užtikrintų pakankamą likvidumą. Meškų rinkose tai veikia kaip papildomas pardavimo spaudimas, dar labiau mažinantis kainą ir pratęsiantis nuosmukį kalnakasiams kapituliuojant.  

Sumažėjusi kasybos įrangos, kurią kalnakasiai savo balansuose priskiria turtui, paklausa taip pat kenčia. Kai kurie kalnakasiai naudoja savo įrangą kaip užstatą, kad gautų papildomą finansavimą. Kai įrangos paklausa ir vertė mažėja, jie turi pateikti papildomą užstatą paskoloms padengti. Tai yra problema dalyviams, kurie neturi prieigos prie papildomų grynųjų pinigų – skatina juos parduoti savo turtą, dažniausiai jų ižduose laikomus bitkoinus. Arba jie gali tapti vis labiau svertais ir prisiimti daugiau skolų mažiau patraukliomis sąlygomis, kad galėtų sumokėti ankstesnę skolą. Pranešama, kad yra 4 mlrd.

Atrodo, kad šie veiksniai prisidėjo prie nuosmukio, kurį matėme per pastarąjį ketvirtį, ir dėl to bitkoino ketvirtis buvo prasčiausias nuo 2011 m. Pagrindinis klausimas yra, ar kalnakasiai turės pakankamai pajamų ir grynųjų pinigų atsargų, kad galėtų išgyventi ir toliau.

Mažiau finansiškai patikimų kalnakasių žlugimas gali paskatinti pramonės konsolidaciją. Labiausiai kapitalizuotos įmonės gali išgyventi ir įsigyti mažesnes įmones, o jų vertinimai mažėja. Ilgainiui tai gali būti naudinga, nes finansiškai stipresni kalnakasiai gali turėti didesnį monetų kiekį, o tai dar labiau apriboja papildomų monetų pardavimą rinkoje, išsaugant daugiau savo atlygio. 

Bitkoino maišos norma, bendra bitkoinų kasybai skirta skaičiavimo galia, birželio mėnesį pasiekė naują visų laikų rekordą – 237 EH/s, nuo tada sumažėjo maždaug 15%. „Bitcoin“ sudėtingumo koregavimas – matavimas, nurodantis, kaip sunkiai kalnakasiai turi konkuruoti dėl atlygio už bloką, ir išvestas iš maišos kurso, per pastarąsias dvi savaites sumažėjo 1.41%, o prieš dvi savaites – 2.35%, o tai rodo, kad kasybos veikla mažėja. . Peržiūrėjus tai, būtų galima gerai įvertinti bendrą kalnakasių dalyvavimą ir šiek tiek įžvelgti Bitcoin kasybos infrastruktūros būklę.

Trumpalaikis kalnakasių perėjimas prie grynųjų pinigų gali pasirodyti išmintingiausias sprendimas išgyventi šiais pesimistiniais laikais. Tačiau ilgainiui bitkoino kainos trajektorija parodė, kad tai yra didžiausias turtas auginant ir išsaugant gerovę. Kitas Bitcoin sumažinimas perpus, po mažiau nei dvejų metų, taip pat turės įtakos kasybos ekonomikai. Kalnakasiai sieks mažesnių energijos sąnaudų, didesnio savo mašinų efektyvumo ir didesnės bitkoino kainos, kad nusvertų mažesnį bloko atlygį. Kol nepamatysime bitkoino kainos stiprybės, grynieji pinigai nėra šiukšlės.