Komanda

QE ar QT?

Praėjusią savaitę Federalinis rezervų bankas (Fed) žengė į priekį 25 bps padidinimu, kurio daugelis tikėjosi, o tai sukėlė JAV dolerio kurso šuolį ir laikinai sustabdė akcijų ir rizikingo turto ralį. Šį palūkanų kėlimą nagrinėjo rinkos analitikai. Per pastarąsias dvi savaites nuo Silicio slėnio banko (SVB) ir „Silvergate Capital“ žlugimo iš finansų institucijų nutekėjo kelių milijardų dolerių kapitalas. Pagrindinis šio indėlininkų bėgimo veiksnys yra fiziniai asmenys ir turto valdytojai, perkeliantys kapitalą iš taupomųjų sąskaitų su mažomis palūkanomis į didelių palūkanų pinigų rinkas iždo vekselių, apmokamų daugiau nei 4 %, forma. SVB žlugimo savaitę mažos rizikos investicinės priemonės, investuojančios pinigus į trumpalaikę vyriausybės ir įmonių skolą, sulaukė maždaug 121 mlrd. USD grynosios įplaukos. Šis 25 bazinių punktų padidėjimas padidins naujai išleistų iždo obligacijų pajamingumą (blogės indėlininkų bėgimas) ir sumažės esamų obligacijų su mažesniu pajamingumu vertė. Po to, kai SVB pradėjo atsigauti, Fed paskelbė Banko terminuoto finansavimo programą (BTFP), siekdamas apriboti užkratą ekonomikoje. Pagal šią schemą tinkamoms depozitoriumo įstaigoms suteikiamas likvidumas už užstatą, pvz., povandeninius iždus ir hipoteka užtikrintus vertybinius popierius. Kai kurie rinkos dalyviai iš pradžių tai aiškino kaip FED pradėjusį kitą kiekybinio skatinimo (QE) etapą; tačiau čia labai svarbus tikrasis mechanizmas. QE yra Fed būdas į ekonomiką įnešti daugiausiai likvidumo. Jei Fed aktyviai tuo užsiimtų, vidutinės trukmės perspektyvos taptų daug ryškesnės. BTFP užstatas, paskelbtas Fed, bent jau kol kas, pasibaigus terminui, turi būti grąžintas bankui ir kainuoja. Taigi, nesigilinant į detales, poveikis likvidumui visiškai skiriasi nuo tikrojo QE. Tiesą sakant, pastaroji bankų krizė ir Fed atsakas rodo, kad trumpuoju laikotarpiu posūkis į skatinamąją pinigų politiką kol kas atmestas. BTFP schema puikiai parodo, kaip pinigų institucijos panaudos visas turimas priemones, kad išlaikytų stabilumą tolesnio griežtinimo metu, o tai greičiausiai reiškia, kad sunku nusileisti dabar.

Techniniu požiūriu savaitės Bitcoin diagrama atrodo gerai. „Bitcoin“ pakilo link pagrindinio psichologinio pasipriešinimo – 9 50 USD. Bulls tikisi, kad savaitės uždarymas viršys 30 29 USD pasipriešinimo lygį, o tai turėtų paskatinti ralį iki 30 24 USD ir daugiau. Jei šis pakilimo tempas nutrūks, rinka greičiausiai išbandys 25–21 22 USD paramos diapazoną. Jei tai atsitiks, tai greičiausiai suskirstytų į XNUMX XNUMX–XNUMX XNUMX USD tiekimo zoną, kurioje tikriausiai yra daug neužpildytų ilgų, kurie nebuvo užpildyti prieš dabartinį mitingą. Tai, kad santykinis stiprumo indeksas svyruoja aplink perpirktus lygius, rodo, kad rinka gali būti pasirengusi apsisukti, ir patvirtina kritimo scenarijų.

Kadangi mes pažengsime į priekį, balandžio 12 d. paskelbti JAV VKI duomenys turės įtakos trumpalaikei rinkos krypčiai. Minkšti VKI skaičiai padidins rizikos veiksnius, pvz., kriptovaliutą, ir pakenks JAV doleriui ir pajamoms. Vėlgi, tuo metu nepastovumas bus didelis, todėl reikia būti atsargiems, ypač sverto pozicijų atveju.

Peržiūrėkite diagramą „TradingView“. čia.