Komanda

Powell laikas

Pastarosios dvi savaitės buvo gana ramios, nes Bitcoin kaina svyravo nuo 16,000 17,500 iki XNUMX XNUMX USD. Atrodė, kad FTX žlugimo užkrečiamasis poveikis pamažu ėmė blėsti, tačiau pastarosiomis dienomis atsirado daugiau informacijos apie pilkos spalvos Bitcoin Trust (GBTC) ir galimą jo nemokumą.

Trečiadienį GBTC užsidarė -7.42%, todėl potencialiems pirkėjams buvo suteikta rekordinė 43% nuolaida Bitcoin. Daugelis mano, kad stambus institucinis investuotojas dempinguoja ETF akcijas, siekdamas užlopyti skylę savo balanse ir išlaikyti mokumą. Galų gale, vėliau buvo atskleista, kad daugelis institucinių veikėjų, tokių kaip „Grayscale“ patronuojanti įmonė (Skaitmeninės valiutos grupė), turėjo didelę įtaką FTX ir su ja susijusioms įmonėms. Galima manyti, kad investuotojai plūsta pirkti tokiais nuolaidų lygiais, tačiau šiuo metu rizikos draudimo fondas „Fir Tree“ iškelia „Grayscale“ ieškinį, kad ištirtų galimą netinkamą valdymą ir interesų konfliktus. Tikėtina, kad daugelis investuotojų prieš priimdami galutinį sprendimą lauks šio ginčo baigties. 

Be kitų naujienų, Federalinio rezervo (Fed) pirmininkas Jerome'as Powellas lapkričio 30 d. pasakė kalbą, kurioje paaiškino, kad artėja palūkanų kėlimas 50 bps. Įdomu tai, kad tai iš karto sukėlė rizikos turto ir akcijų padidėjimą, priešingai, nei prognozuotų makroekonominė teorija. Tikėtina, kad taip yra dėl to, kad rinkos reaguoja į didesnę „pauzės“ tikimybę (laikotarpis, kai centrinis bankas palaiko pastovias palūkanų normas, kad įvertintų, ar jo politika veikia ir kaip veikia), remiantis Powello nurodymu, kad būsimas palūkanų kėlimas gali būti ne toks reikšmingas. Tačiau atrodo, kad rinka per daug sureagavo į šią naujieną, nes po šios kalbos kilęs akcijų vertės padidėjimas buvo nušluotas, nes S&P500 pakoregavo iki lygio, kuris buvo prieš kalbą.

Žvelgiant iš techninės perspektyvos, lokiai tikėsis pertraukos žemiau 15,500 2020 USD palaikymo lygio, o tai greičiausiai atneštų naujas rinkos žemumas, kurios nematytos nuo 80 m. Šis palaikymas tęsiasi nuo paskutinio mūsų rinkos atnaujinimo, tačiau jis dar turi būti išbandytas iš naujo. Be to, nuo paskutinio mūsų atnaujinimo, kai MACD iš pradžių kirto signalo liniją, trumpalaikis tempas pakilo ir histograma išliko ryškesnė. Kitas svarbus dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra tai, kad pinigų srautų indeksas (PFI) augo nuo tada, kai lapkričio pradžioje atšoko nuo perparduotų lygių. Jei ši tendencija tęsis ir osciliatorius judės link XNUMX, prekiautojai gali pasitraukti iš ilgųjų pozicijų ir pradėti ieškoti trumpųjų įrašų.

Du pagrindiniai įvykiai, kuriuos reikia stebėti artimiausiomis savaitėmis, yra gruodžio 13 d. pranešimas apie JAV VKI infliaciją ir Federalinio rezervo banko gruodžio 14 d. pranešimas apie palūkanų normas. Jei infliacija bus švelni, tikėtina, kad rizikos turto ir akcijų rinkose bent trumpalaikis pakilimo tempas padidės. Infliacijos skaičiai greičiausiai lems FED sprendimą dėl palūkanų normų kitą dieną ir lems, ar jie laikysis 50 bps kėlimo, apie kurį užsiminė Powellas. Šie du įvykiai turės didelės įtakos trumpalaikei rinkos krypčiai. Tačiau, jei GBTC ir toliau kapituliuotų, o fondas iš tikrųjų atsitrauks, trumpalaikė kriptovaliutų ateitis bus niūri.

Peržiūrėkite diagramą „TradingView“. čia.