Komanda

Iš keptuvės į ugnį

Kalbant apie pasaulinę makroekonominę situaciją, pastarosios dvi savaitės buvo audra. Praėjusią savaitę JK vyriausybė paskelbė apie nefinansuojamų mokesčių mažinimo ir papildomo vyriausybės skolinimosi „mini biudžete“ planus. Dėl to drastiškai sumažėjo rinkos pasitikėjimas. Dėl to svaras JAV dolerio atžvilgiu nukrito iki istoriškai žemų lygių – mažiau nei 1.04 USD. Nepastovumas, šiuo metu vykstantis finansų rinkose, yra precedento neturintis ir panašus į tai, prie ko esame įpratę kriptovaliutų pasaulyje.

Vakar, siekdamas sustabdyti išpardavimą, Anglijos bankas pakeitė kursą ir paskelbė, kad imsis rinkos operacijų. Tai apims ilgalaikių JK vyriausybės obligacijų (žinomų kaip obligacijų) pirkimą, siekiant sustabdyti pardavimą, kuris kėlė pavojų pagrindiniams finansų žaidėjams, tokiems kaip pensijų fondai.

Atliekant šias rinkos operacijas, dabar tikėtina, kad JK infliacijos lygis pakils dar aukščiau nei dabar jau esantys akį džiuginantys lygiai. Dabar kyla klausimas, koks bus kitas centrinis bankas, kuris mirksi ir kaip šis nuolatinis rinkos chaosas paveiks Kripto ir kitas rinkas? 

Per pastarąsias kelias dienas kriptovaliutų ir platesnės rinkos atsilaikė palyginti gerai, atsižvelgiant į platesnę ekonominę situaciją. Tačiau artėjant nuosmukiui, vis labiau tikėtina, kad kita koja nukris. Pastarosiomis savaitėmis matėme tiesioginį ryšį tarp infliacijos lygio ir tam tikrų kriptovaliutų kainų. Kai rugsėjo 13 d. JAV buvo gauti 8.3 % infliacijos duomenys, 0.2 % didesnė nei tikėtasi, Bitcoin kaina per kelias minutes pakilo 5 %. 

Kai kurie rinkos prognozuotojai mano, kad Federalinis rezervų bankas ilgainiui turės pasukti ir sušvelninti savo politiką, kviesdamas didesnę infliaciją, bet išsaugodamas pasaulinę finansų sistemą. Tačiau mažai kas iš Fed komunikacijos rodo, kad tai tikėtina arba įvyks greitai. Galiausiai bet kuris sprendimas turės didelių pasekmių visoms finansų rinkoms, įskaitant kriptovaliutą. Esant dabartinei situacijai, artimiausioje ateityje rinkos atidėjimas ir grįžimas į „tik aukštyn“ bulių rinką atrodo mažai tikėtinas.

Peržiūrėkite diagramą „TradingView“. čia.