Komanda

Ieškiniai ir likvidavimas

Birželio 3 d. Jungtinių Valstijų Kongresas padidino skolos lubas 1.2 trilijono USD, išvengdamas gresiančio vyriausybės įsipareigojimų nevykdymo ir uždarymo šmėklo. Šis žingsnis suteikia vyriausybei skolinimosi laisvę iki 16 m. gruodžio 2025 d., sėkmingai sumažinant rinkos nerimą. 

Nors pastarosiomis dienomis akcijų rinkose tvyro ramybės aura, kriptovaliutų sferą apėmė audra. SEC su plėšrūnų intensyvumu pradėjo plataus masto reguliavimo puolimą, kuris paskatino trumpalaikį pagrindinių kriptovaliutų nuosmukį. Šio puolimo epicentre yra ieškinys prieš Binance ir jo įkūrėją Changpeng Zhao. Jie kaltinami daugybe pažeidimų, įskaitant neregistruotų vertybinių popierių teikimą (BNB, BUSD, statymo paslaugas), veikimą be privalomo tarpininko, biržos ir kliringo namų įforminimo, tariamu klientų lėšų piktnaudžiavimu ir plovimu. Dėl šios teisinės pusės Bitcoin vertė sumažėjo 5 %, o tai sukėlė 300 mln. Tačiau tikėtina, kad atvejis turės didelės įtakos kriptovaliutų pramonei, neatsižvelgiant į rezultatą.

Kitą dieną SEC reguliavimo vilkų gauja tęsė medžioklę ir nusitaikė į Coinbase. „Coinbase“ pateikti kaltinimai atkartoja „Binance“ kaltinimus, apimančius kaltinimus, kad jos akcijų programa pažeidžia vertybinių popierių įstatymus. Todėl antradienį Coinbase akcijos smarkiai krito 16 proc. Nepaisant to, kaip iš pelenų kylantis feniksas, kriptovaliutų rinka demonstravo nepaklusnumą šiems audringiems įvykiams, kuriuos galimai paskatino praėjusią dieną masinis sverto likvidavimas. Pirmaujantis šiam kilimui, Bitcoin nubrėžė daug žadantį kelią; jos kilimą iš dalies galėjo paskatinti skaidrios reguliavimo sąlygos, priešingai nei kiti kriptovaliutų turtai. Gana stebėtina, kad ši augimo banga taip pat išsiplėtė visoje platesnėje altcoin sferoje.

Šis atsigavimas tam tikrą pagreitį lėmė likvidavimas; antradienį daugiau nei 75 milijonų dolerių vertės šortai buvo likviduoti, galbūt naujos pozicijos buvo suklastotos po to, kai buvo atskleisti Binance ir Coinbase ieškiniai. Tai reiškia, kad per dvi dienas buvo didelių ilgalaikių ir trumpų supirkimų, dėl kurių buvo likviduota 375 mln. USD. 

Žvelgiant iš techninės pusės, pastarosios dienos buvo itin naudingos skalperiams, atsižvelgiant į didelį nepastovumą, kurį nulėmė pastarojo meto reguliavimo neramumai. Vienas iš esminių pastebėjimų, susijusių su šiais techniniais veiksniais, yra tai, kad 9 dienų slankusis vidurkis (MA9) ką tik nukrito žemiau 100 dienų slankaus vidurkio (MA100). Paskutinį kartą, kai tai įvyko, Bitcoin per kelias trumpas dienas smarkiai sumažėjo 25%. Jei panašus kainų aktyvumo modelis vis tiek pradeda realizuotis, kitas svarbus kainų lygis, kurį reikia stebėti, yra 25,000 XNUMX USD. Jei šis paramos lygis pasirodys atsparus, tai gali reikšti santykinį Bitcoin stiprumą.

Kai šią audringą savaitę nusėda dulkės, akivaizdu vienas dalykas: dinamiškas kriptovaliutų kraštovaizdis pasikeitė. Reguliavimo susidorojimas sukėlė transformacijos bangą, paveikusią investuotojų, suinteresuotųjų šalių ir kriptovaliutų entuziastų likimus. Sparčiai krintant ir kylant Bitcoin, griausmingam Coinbase akcijų kritimui ir negailestingam ieškinių lietui, rinkos atsparumas buvo išbandytas ir išbandytas.

Šių seisminių poslinkių aidas atsilieps toli už iš karto po to ir bus aiškus signalas kriptovaliutų pasauliui: atsainaus priežiūros amžius eina į pabaigą. Nepriklausomai nuo to, ar šie ieškiniai duoda baudžiamųjų rezultatų, ar ne, reguliavimo institucijų žinutė yra vienareikšmiškai aiški: atitiktis nebėra pasirinkimas, o būtinybė.