Komanda

KAIP TRUMPAS KRIPT

Daugeliu atžvilgių akcijų rinka yra panaši į savo kriptovaliutų atitikmenį, todėl akcijų rinkos stebėjimas yra geras būdas sužinoti, kaip veikia kriptovaliutų rinka. Galima drąsiai teigti, kad kriptovaliuta yra „ne tokia tiesioginė“ akcijų rinkos kopija. Štai kodėl jie abu vartoja daugybę panašių terminų, iš kurių vienas yra „trumpėja“.

Trumpai tariant, parduodate monetą brangiai, o paskui perkate ją mažesnėmis. Viena puikių investuotojų savybių yra chameleono gebėjimas plačiai žinomas: prisitaikymas. Geriausi investuotojai prisitaiko prie besikeičiančių rinkos sąlygų, o tai parodo, kodėl kriptovaliutų investuotojams reikia dirbti su įvairiomis strategijomis.  

Šiuo metu kriptovaliutų rinka artėja prie meškų sąlygų, o kai kuriems meškų rinka jau čia. Tačiau vis dar yra būdų, kaip pasipelnyti iš rinkos. Nepriklausomai nuo kainų krypties, visada yra būdas pasipelnyti, net ir pačiomis blogiausiomis rinkos sąlygomis.

Kaip? „Shorting crypto“.  

Šiame straipsnyje bus paaiškinta, ką reiškia „trumpas šifravimas“, ir viskas, ką jums reikia žinoti apie šią prekybos strategiją. 

Prieš pradedant: tai nėra pradedantiesiems skirtas dalykas ir sverto naudojimas gali būti pavojingas. Įsitikinkite, kad žinote, ką darote, nerizikuokite daugiau, nei galite sau leisti prarasti. Galiausiai prekyba yra išlikimo žaidimas. Norite išlaikyti savo pozicijas ir gyventi, kad kovotumėte kitą dieną.

Su šiuo įspėjimu pradėkime!

Ilgų ir trumpų pozicijų supratimas

Norėdami geriau suprasti, ką reiškia „trumpas“ kriptovaliutų pardavimas, turime suprasti, kas yra „ilgosios pozicijos“ ir „trumpos pozicijos“.

Abi pozicijos atspindi galimą kainų kryptį rinkoje. 

Prekiautojai užima ilgą poziciją esant aukštoms rinkos sąlygoms (kai kainos kyla). Tai reiškia, kad jie perka kriptovaliutą ir tikisi, kad kainos padidės. Kai prekybininkas ilgai trunka, jis tikisi pasipelnyti iš kainų poslinkio į viršų. 

Ir atvirkščiai, meškų rinkos atveju (kai kainos krenta) prekiautojai gali užimti trumpąją poziciją arba sumažėti. Tokiu atveju prekiautojas parduoda kriptovaliutą ir tikisi, kad kainos nukris nuo to momento, kad galėtų vėl pirkti į rinką.          

Kaip sutrumpinti kriptovaliutą?

Paprastas atsakymas:

Parduodate už didesnę kainą, kad nusipirktumėte atgal, kai kainos yra mažesnės. 

Tačiau tai nėra taip paprasta. 

Skolintų vertybinių popierių pardavimo procesas yra gana sudėtingas ir gali būti gana rizikingas. Daugumai žmonių tai sunkiau nei prekiauti kriptovaliutomis. Tačiau tinkamai supratus ir prieiga prie informacijos, kriptovaliutos „trumpinimas“ gali būti įdomi ir labai pelninga strategija.

Įdomiausia kriptovaliutų trumpinimo dalis yra ta, kad tai galima padaryti naudojant skolintą turtą, ty naudojant svertą. Yra įvairių būdų, kaip tai padaryti, ir mes pabrėšime kiekvieną metodą ir paaiškinsime jo ypatumus.

Trumpalaikis pardavimas su išvestinėmis priemonėmis

Dar žinomas kaip maržos prekyba arba sverto prekyba, išvestinių finansinių priemonių trumpinimas yra vienas iš paprasčiausių būdų trumpinti kriptovaliutą. Tai leidžia jums pasiskolinti iš brokerio ir investuoti į ilgąją arba trumpąją poziciją. Priklausomai nuo rinkos krypties, prekybininkai gaus pelno arba nuostolių.

Išvestinės finansinės priemonės egzistuoja jau seniai ir siūlo naujus būdus investuoti ir valdyti lėšas. Išvestinė priemonė yra sutartis arba susitarimas pirkti ar parduoti tam tikrą kriptovaliutą sutartu laiku ir už sutartą kainą.  

Išvestinės finansinės priemonės vertė priklauso nuo numatomos pagrindinio turto vertės. Ateities kainų pokyčių projekcija lems bet kurios išvestinės finansinės priemonės vertę. Ši vertė palaikoma pagal sutartį su birža. 

Yra trys pagrindiniai kriptovaliutų išvestinių finansinių priemonių tipai. Tačiau kiti yra trijų pagrindinių tipų modifikacijos. 

Tai yra trys pagrindinės išvestinių finansinių priemonių formos: apsikeitimo sandoriai, ateities sandoriai ir opcionai

Kaip rodo pavadinimas, apsikeitimas įvyksta, kai kriptovaliuta pakeičiama į kitą – Pvz., perkant bitkoinus su altkoinais.  

Ateities sandoriai – tai finansinės sutartys, kai pirkėjas/pardavėjas įsipareigoja pirkti arba parduoti turtą (šiuo atveju kriptovaliutą) už fiksuotą kainą. Šiuo metu jie yra labiausiai paplitę kriptovaliutų dariniai šiandieninėje rinkoje. 

Kaip nurodo pavadinimas, opcionai yra panašūs į ateities sandorius. Tačiau šiuo atveju pirkėjas/pardavėjas turi teisę pirkti ar parduoti turtą tam tikru laiku ir už konkrečią kainą. Parduoti/pirkti pasirinkimo sandorius nėra įpareigoti.  

Kelios biržos prekiauja išvestinėmis finansinėmis priemonėmis ir visos siūlo skirtingus paketus.  

Pavyzdžiui, „Binance Futures“ ir „Bitmex“ yra galimi išvestiniai produktai, leidžiantys vartotojams apsikeisti daugiau nei 140 kriptovaliutų ir kriptovaliutų.

Pasiskolinkite monetas iš DeFi protokolų ir parduokite jas, kad galėtumėte jas atpirkti 

Pasaulyje, kuriame milijonai žmonių vis dar neturi prieigos prie banko sąskaitų ir finansinių paslaugų, decentralizuoti finansai (DeFi) gali būti išeitis. 

Pagal Bitcoin rinkos žurnalas„Decentralizuotas finansavimas reiškia atvirojo kodo finansinę programinę įrangą, kuria siekiama teikti finansines paslaugas visiems, turintiems interneto ryšį. 

Naudodami DeFi vartotojai gali gauti panašius pasiūlymus, kaip ir tradiciniai bankai. Skirtumas? Tarpininkų nėra, o sandoriai atliekami be tarpininko. Vietoj to, finansinės paslaugos teikiamos blokų grandinėje naudojant išmaniąsias sutartis ir panašias technologijas. 

Naudojant DeFi, kriptovaliuta gali būti perkelta iš vienos piniginės į kitą, naudojant protokolus ir išmaniąsias sutartis, paremtas Blockchain technologija. Tai leidžia prekybininkams užsidirbti pasyviai domėtis skaitmeniniu turtu.  

Todėl naudodami DeFi protokolus investuotojai gali panaudoti trumpąją poziciją ir įnešti skaitmeninį turtą į pinigų rinkos protokolus. Kai kurie ankstyvieji šios srities naudotojai yra „DeFi“ išvestinių priemonių platformos, tokios kaip „dydx“ ir „Mango.Markets“.

Puikus DeFi protokolo pavyzdys taip pat yra AAVE. Tai leidžia vartotojams skolintis kriptovaliutos turtą be tarpininkų. Ethereum pagrindu sukurtas AAVE yra decentralizuotas skolinimo protokolas, kurį valdo vadinamoji DAO (decentralizuota autonominė organizacija). Tai reiškia, kad žetono turėtojai gali balsuoti dėl protokolo pakeitimų. 

Numatoma, kad DeFi protokolai palaipsniui užtems tradicines finansų institucijas dėl jų skaidrumo, saugumo ir pagrindinės technologijos programuojamumo. 

Patarimai, kaip trumpinti kriptovaliutą

Kriptovaliutų rinka yra tokia, kad visada yra būdų užsidirbti pinigų, nepaisant rinkos sąlygų. Net kai rinka žlunga, vis dar yra daug galimybių sukurti banką. 

Jei jums įdomu, kaip pradėti trumpinti kriptovaliutą, turėtumėte atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

  • Turėtumėte trumpinti tik tada, kai turite aiškių požymių, kad įvyks neišvengiama avarija
  • Trumpinimas suteikia neribotą riziką, kuri kai kuriais atvejais gali sukelti didelių nuostolių, nes galite panaudoti savo užstatą
  • Nestatykite turto vien tik pagal jo metinį procentinį pajamingumą (APY), nes pagrindinis žetonas, kuriuo jums bus sumokėta, gali nukristi.
  • Rengiant statymą, taip pat reikia atsižvelgti į likvidumą. Įkalti monetą gali atrodyti patrauklu. Tačiau turite pagalvoti, ar galite grąžinti savo grąžą į stabilią monetą.

Apvalinimas aukštyn

Be kitų priežasčių, rinka žlunga dėl baimės, tačiau jūs galite užsidirbti pinigų iš mažėjančių kainų, neskubėdami. Net ir neturėdami kriptovaliutų, kaip parodėme.

Jei turite priežasčių manyti, kad rinkos žlugimas neišvengiamas, tai gali būti jūsų šansas užsidirbti. 

Tačiau tai gali būti gana rizikinga. Taigi, prieš imdamiesi to, turėtumėte pagalvoti apie gresiančias savo veiksmų pasekmes ir jas palyginti su savo noru rizikuoti.

Kripto sutrumpinimas gali būti veiksminga strategija. Tačiau tai taip pat gali turėti skaudžių pasekmių. Štai kodėl jums reikia „pažiūrėti prieš šuolį“. 

Dėkojame, kad perskaitėte šį straipsnį. Tikimės, kad išmokote ką nors ar du.