Komanda

Kripto Ikaras

Paskutinės 48 valandos buvo vienos iš beprotiškiausių valandų, kurias kada nors patyrė kriptovaliutų rinka. Tai įvyko po to, kai FTX, trečia pagal dydį kriptovaliutų keitykla po Binance ir Coinbase, pristabdė vartotojų išėmimus ir paskelbė, kad jie siekia surinkti lėšų, kad išvengtų bankroto. Tai dar labiau stebina tai, kad 3 m. sausio mėn. FTX surinko lėšų už 2022 mlrd.

Šie įvykiai pradėjo vystytis lapkričio 2 d., kai Coindesk svetainėje buvo paskelbtas nutekėjęs Alameda Research (pagrindinė prekybos įmonė, turinti labai glaudžius ryšius su FTX) balansas. Šis balansas sukėlė susirūpinimą po to, kai parodė, kad bendrovė turi daug nelikvidių altkoinų, įskaitant 2.16 mlrd. Atrodo, kad šios monetos buvo užstatas, kurį Alameda naudojo imdama paskolas JAV doleriais užtikrintomis stabiliomis monetomis ir kitomis kriptovaliutomis. Kai šie duomenys buvo paskelbti lapkričio 2 d., bendra neatskiesta FSM rinkos riba buvo 3.35 mlrd. Galiausiai tai reiškė, kad bet koks reikšmingas FSM pardavimas atviroje rinkoje gerokai sumažintų kainą ir tikėtina, kad „Alameda“ turės parduoti dalį savo FSM, kad išlaikytų savo paskolas ir išvengtų likvidavimo. Vėliau, lapkričio 6 d., kai Binance paskelbė likviduojanti 580 mlrd. USD FSM savo ižde, būtent taip ir atsitiko.

Antradienio rytą „The Wall Street Journal“ pranešė, kad iš FTX buvo atimta maždaug 1.4 mlrd. USD, o po pietų ši suma pasiekė stulbinančius 6 mlrd. Vėliau tą popietę daugelio žmonių baimės buvo įgyvendintos, kai FTX pristabdė išėmimus. Nuo tada buvo nustatyta, kad FTX siekia padidinti $ 8 mlrd patenkinti neįvykdytus išėmimo prašymus. Daugeliui kyla klausimas, kodėl vartotojų fonduose yra 8 mlrd. Vienintelė viltis FTX dabar yra surinkti lėšų, kad būtų patenkinti šie prašymai. Tačiau, kadangi „Binance“ praėjusią naktį atsisakė siūlomo įsigijimo, tai atrodo vis sunkiau…

Bet kuriuo atveju, nesvarbu, ar FTX išliks, ar visiškai žlugs, šis įvykis vyriausybėms ir reguliavimo institucijoms suteiks daug šaudmenų reikalauti naujų kriptovaliutų ir susijusių įmonių taisyklių. Šiuo metu vargu ar galima išmatuoti užkrėtimo poveikį projektams, kurie laiko savo iždo lėšas FTX ir kitoms kriptovaliutų įmonėms, kurios susiduria su Alameda arba FTX. Bet kuriuo atveju šis staigus pramonės „plakato vaiko“ žlugimas yra didžiulė nelaimė visai rinkai.

Šiek tiek geresnės naujienos – JAV VKI infliacija sumažėjo – 0.4 % M/M ir 7.7 % Y/Y, šiek tiek mažesnė nei tikėtasi. Artimiausiu metu tai neigiamai veikia rizikos turtą ir, atrodo, sulėtino FTX sukeltą avariją. Tačiau, atsižvelgiant į FTX naujienas, dar reikia pamatyti, ar tai turės reikšmingą ilgalaikį poveikį kriptovaliutų rinkai vidutiniu laikotarpiu.

Peržiūrėkite diagramą „TradingView“. čia.