Komanda

Kosminiai potvyniai, ekonomikos žingsniai

Liepos 4 d. pertraukai artėjant į pabaigą, išplaukiame į tradicinę antrąją fiskalinės prekybos metų pusę. Šių metų Nepriklausomybės diena atėjo su papildomu akcentu – „Super“ pilnatis. Prietaringesniems prekybininkams tai pažymėjo pirmąjį metų supermėnelį ir ketverių serijos, kuri bus matoma iki rugsėjo pabaigos, pradžią. Galbūt ten yra daugiau prietaringų prekiautojų, nei manėme, nes atrodo, kad rinkos tendencijos per šį dangišką įvykį keičiasi.

Per pastaruosius trejus metus pokyčiai buvo nuolat stebimi tomis savaitėmis, kai pasirodo ir išnyksta Supermėnulis. 2020 m., laikotarpiu nuo kovo 9 iki gegužės 7 d., lokių rinkoje įvyko astronominis 161% ralis, panašus į feniksą, kylantį iš pelenų. Priešingai, 2021 m. intervalas nuo balandžio 27 d. iki birželio 24 d. buvo pažymėtas 51% kapituliacija Bull Market, primenančia Ikaro kritimą. Visai neseniai, nuo 14 m. birželio 12 d. iki rugpjūčio 2022 d., rinkos patyrė didelį 43 % šuolį Meškų rinkos viduryje.

Atsižvelgdami į dangiškuosius įvykius ir rinkos pokyčius, dabar atsižvelgsime į dabartinį kraštovaizdį. Iki šiol, kaip rodo aukščiau pateikta diagrama, šios savaitės rinkos buvo pažymėtos nerizikingomis nuotaikomis: tiek akcijos, tiek kriptovaliutos šiek tiek pakilo nuo 0 iki 2%, o palūkanų normos iš esmės išliko statinės. Saudo Arabija ir Rusija dar labiau sumažino savo naftos gavybą, nes dėl silpnos paklausos naftos kainos ir toliau yra nedidelės ir nepastovios. Šios nepastovios kainos sudaro idealias rinkos sąlygas skalperiams išnaudoti. Tuo tarpu daugelis rinkos stebėtojų tikisi, kad infliacija metų pabaigoje stabilizuosis apie 3–4 %, o tai lėmė palaipsnis teigiamų bazinių efektų panaikinimas po naftos kainų kritimo šį ketvirtį. Taigi prekybininkai gali svarstyti galimybę apsidrausti nuo infliacijos, paskirstydami kapitalą turtui, kuris klestėjo infliacijos sąlygomis, pavyzdžiui, tauriesiems metalams, tokiems kaip auksas, nekilnojamojo turto valdoms arba įmonių, turinčių tvirtą kainodaros svertą, akcijoms. Didelis kriptovaliutų prekybininkų klausimas bus, ar BTC pagaliau bus vertinamas kaip kitas „infliacijos apsidraudimo“ turtas.


Kalbant apie makroekonominę pusę, prekybos savaitei nukritus uždangoms, Federalinio rezervo banko pozicija tampa aiškesnė ir intriguojančiai lygiagreta su JAV ilgalaikių pajamingumo padidėjimu. Trečiadienį paskelbus FOMC posėdžio protokolą, Fed terminalo palūkanų norma išliko 5.4%, sinchronizuojant su naujausia politika. Kaip ir tikėtasi, Fed ir toliau laikosi vanagiškos pozicijos. Protokole pakartojama tai, ką Powellas skelbė per pastarąsias kelias savaites: FED narių sutarimas, kad šiais metais reikės papildomai didinti palūkanų normas, o tai reiškia, kad FED šį mėnesį eina tvirtu keliu link kito palūkanų normos didinimo. Šios trajektorijos buvo iš esmės tikimasi, nes rinkos jau nustato kainas maždaug 33 baziniais punktais ir toliau didės. Be to, JAV ilgalaikis pajamingumas pasiekė aukščiausią lygį nuo kovo mėnesio, atsiliekant nuo didesnio, nei tikėtasi, pirmojo ketvirčio BVP augimo. Šis ekonomikos pakilimas suteikia Fed veiksmų laisvę pakelti federalinių fondų palūkanų normą, nepakenkiant ekonomikai nuosmukio metu. Tai suteikia prekybininkams galimybę iždo atvirkštinių ETF forma. Šie ETF skirti judėti priešinga iždo obligacijų kainoms kryptimi. Kai Federalinis rezervų bankas padidina palūkanų normas, obligacijų kainos paprastai krenta, todėl didėja obligacijų pajamingumas. Todėl galima tikėtis, kad iždo atvirkštiniai ETF pasipelnys, suteikdami prekybininkams galimybę gauti pelną.


Apibendrinant galima teigti, kad stiprių ekonominių duomenų suderinimas, rinkos numatymas ir ryžtinga Federalinio rezervo padėtis nubrėžia kritinį finansų kraštovaizdžio foną, kai naršome antrąjį fiskalinių metų pusmetį. JAV ilgalaikio pajamingumo konvergencija, didinanti naujas aukštumas, kurią paskatino netikėtai stiprus BVP augimas, ir taktiškas Federalinio rezervų banko požiūris kalibruojant federalinių fondų palūkanų normą, pabrėžia sudėtingą veikiančių ekonominių jėgų sąveiką. Tiek prekybininkams, tiek politikos formuotojams dabartinis rinkos scenarijus reikalauja atidžiai stebėti ir priimti strateginius sprendimus.